24 Sierpień 2021

Polk Audio MONITOR XT

Nowa, przystępna cenowo, seria kolumn amerykańskiego producenta

Źródło: Horn Distribution

→ KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Polk Audio ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek serii Monitor XT, kompletnej linii głośników z certyfikatem Hi-Res Audio i kompatybilnością z Dolby Atmos.

Polk Audio MONITOR XT High Fidelity News (2)

Przypomnijmy, że Polk Audio należy do Sound United. Powstała w 2012 roku jeste jedną z największych firm audio na świecie – w jej portfolio znajdziemy marki: Bowers&Wilkins, Denon, Marantz, Polk Audio, Classé, Definitive Technology, HEOS i Boston Acoustics.

Seria Monitor XT składa się z szerokiej gamy modeli, umożliwiając klientom zbudowanie systemu kina domowego lub systemu stereofonicznego, który odpowiada jego wymaganiom i pasuje do pomieszczenia odsłuchowego i budżetu. W serii Monitor XT znajdziemy dwie kolumny podłogowe, głośniki centralne, dwa modele podstawkowe, 12-calowy aktywny subwoofer i moduł efektowy zapewniający immersyjny dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Wszystkie modele zyskały wykończone w kolorze Midnight Black.

Monitor XT zapewnia wszystkim słuchaczom możliwość poznania 50-letniego doświadczenia Polk Audio w budowaniu kultowych głośników, które oferują klarowność, wysoką moc i niewymuszony, doskonale kontrolowany bas – mówi Frank Sterns, prezes Polk Audio. Ponieważ dźwięk o wysokiej rozdzielczości staje się normą w muzycznych serwisach streamingowych, a filmy wykorzystują dźwięk kodowany w formacie Dolby Atmos, linia Monitor XT oferuje konsumentom przystępny sposób na skorzystanie z lepszej jakości materiału źródłowego.

Technika

W serii Monitor XT zastosowano głośniki wysokotonowe z terylenową kopułką, które wiernie odtwarzają dźwięk powyżej 40 kHz, certyfikowane przez stowarzyszenie Hi-Res Audio. Głośniki niskotonowe zostały opracowanym w oparciu o technikę Dynamic Balance i połączono je z radiatorami pasywnymi (w modelach podłogowych).


Polk Audio MONITOR XT High Fidelity News (3)


Moduł efektowy

Aby zapewnić kompatybilność z formatami Dolby Atmos, DTS:X i Auro 3D, rodzina głośników Monitor XT zawiera model obsługujący kanały „wyższej warstwy” – MXT90. MXT90 dodaje górny wymiar do sceny dźwiękowej podczas odtwarzania treści z formatów dźwięku kodowanego obiektowo. Wystarczy umieścić go na głośnikach Monitor XT20, XT60 lub XT70 lub na półce, lub zamontować na ścianie.

Subwoofer

Aktywny subwoofer Monitor XT12 korzysta z 12-calowowego głośnika niskotonowego opracowanego w oparciu o technikę Dynamic Balance. Głośni ma długi skok membrany i wyposażony jest w klasyczny, pracujący w klasie AB wzmacniacz mocy 100 W. Producent informuje, że schodzi on do do 24 Hz. XT12 oferuje wejścia liniowe (RCA) i LFE oraz jest kompatybilny z najnowszymi amplitunerami AV obsługującymi formaty Dolby Atmos i DTS:X.

Ceny i dostępność

Wszystkie produkty z serii Monitor XT będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów na przełomie sierpnia i września br. w cenach:

  • XT12 Subwoofer aktywny – 1599 zł/szt.

  • XT15 Głośnik podstawkowy – 429 zł/szt.

  • XT20 Głośnik podstawkowy – 599 zł/szt.

  • XT30 Głośnik centralny – 699 zł/szt.

  • XT35 Głośnik centralny (wąski) – 1299 zł/szt.

  • XT60 Kolumna podłogowa – 949 zł/szt.

  • XT70 Kolumna podłogowa – 1399 zł/szt.

  • XT90 Głośnik efektowy – 479 zł/szt.

www.POLKAUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KOLUMNY

Więcej o...
POLK AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer