15 Grudzień 2021

Polk Audio Signa S4

Soundbar z Dolby Atmos

Źródło: Horn Distribution

→ SOUNDBAR

Amerykańska firma Polk Audio, specjalizująca się w produkcji kolumn głośnikowych, wprowadziła do sprzedaży soundbar Signa S4 z Dolby Atmos oraz bezprzewodowym subwooferem.


Polk_Signa_S4_In-Situ_040


 „Soundbar Polk Signa S4 oferuje dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, który brzmi naprawdę znakomicie, od efektów specjalnych w filmach, przez atmosferę muzyczną po gry wideo” — powiedział Frank Sterns, prezes Polk Audio. „Niezależnie od tego, czy poszukujesz swojego pierwszego soundbaru, czy chcesz poczuć moc i energię dźwięku Dolby Atmos, Signa S4 spełnia zobowiązanie Polk dotyczące dostarczania wyjątkowej jakości dźwięku w atrakcyjnej cenie”.

W Signa S4 zastosowano siedem przetworników, w tym dwa skierowane do góry, które mają za zadanie oddać dźwięk przestrzenny 3D. Signa S4 może również odtwarzać dźwięk kanałów wyższej warstwy, surround i centralnego z formatów innych niż Dolby Atmos, tworząc przestrzeń podobną do tej ze ścieżek Dolby Atmos.


Polk_Signa_S4_In-Situ_229


Dedykowany kanał centralny wykorzystuje opatentowaną przez Polk Audio technikę VoiceAdjust, co ma „radykalnie poprawić czytelność dialogów i sprawić, że słuchacze nie przegapią ani jednego słowa podczas dynamicznych scen akcji, wydarzeń sportowych, a zwłaszcza podczas oglądania treści przy niższych poziomach głośności, na przykład w nocy”.

W skład systemy Signa S4 wchodzi bezprzewodowy subwoofer. Łączy się on bezprzewodowo z soundbarem automatycznie po uruchomieniu i można go umieścić niemal w dowolnym miejscu pomieszczenia (w promieniu 10 m). Ponadto, funkcja Bass Adjust kontroluje poziom wyjściowy niskich częstotliwości zarówno na soundbarze, jak i subwooferze.


Polk_Signa_S4_In-Situ_244


Dzięki jednemu połączeniu za pomocą dołączonego kabla HDMI lub kabla optycznego (lub wejścia aux w przypadku starszych telewi-zorów) soundbar jest gotowy do współpracy nawet z najnowszymi telewizorami 8K Ultra HD. Wbudowane HDMI eARC oferuje obsługę natywnych strumieni Dolby Atmos.

Cena: 1649 zł

POLKAUDIO.com

Tekst: red. na podst. mat. pras

Zdjęcia: mat. pras.Więcej o...
POLK AUDIO

Więcej o...
SOUNDBAR

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer