19 Sierpień 2021

Gold Note A6 EVO II i A3 EVO II

Nowe kolumny głośnikowe z Włoch

Źródło: Gold Note

→ KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Włoska firma Gold Note poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży dwóch nowych modeli kolumn głośnikowych – A6 EVO II i A3 EVO II.

Jak czytamy w materiałach prasowych, A6 EVO II „idealnie pasuje do naszego przedwzmacniacza gramofonowego PH-1000 i kultowego gramofonu Mediterraneo”. Rezultatem jest „kompletny łańcuch audio, który jest w stanie dostarczyć serce naszego „Suono Italiano” (włoskiego dźwięku)”.

A6 EVO II

Wolnostojące kolumny A6 EVO II mają całkowicie nowy wygląd panelu przedniego i charakterystyczny korpus w kształcie rombu, zaprojektowany tak, aby jak najlepiej kontrolować wibracje.


GoldNote_A6-EVO_II_3-scaled


Połączenie unikalnego kształtu i obudowy tworzy ultrasztywną strukturę, która poprawia kontrolę mocy i zapewnia większą dynamikę, zachowując ultra czyste i potężne wysokie częstotliwości:

Rezultat naszych badań i rozwoju, najlepszych włoskich rzemieślników i niepowtarzalnego stylu Gold Note, nowy A6 EVO II oferuje najwyższą jakość pod względem dźwięku, estetyki i materiałów.

Przedni głośnik niskotonowy z papieru poddanego obróbce, został w całości wyprodukowany we Włoszech. Wyposażony jest w masywne magnesy kontrolujące moc, gwarantujące rozszerzone pasmo przenoszenia basów. Producent mówi, że zapewnia to wyjątkowo szybkie transjenty przy zachowaniu pełnej naturalnej reprodukcji muzyki.

Głośnik niskotonowy ma wykonaną na zamówienie metalową obudowę formowaną wtryskowo. Umieszczony w oddzielnej, szczelnej komorze, przetwornik jest skierowany na podłogę. Kolumny stoją na solidnej i eleganckiej platformie z dolnym portem bas-refleks. Podzespoły zwrotnicy są produkowane przez firmy Mundorf i Clarity.

A6 EVO II działa niesamowicie czysto, analitycznie i potężnie, przenosząc włoskie wrażenia muzyczne do Twojego domu, aby cieszyć się naturalnym i płynnym dźwiękiem! – Czytamy w materiałach prasowych.

A3 EVO II

A3 EVO II to niewielkie kolumny podstawkowe. Obudowa w kształcie rombu A3 EVO II jest wykonywana ręcznie wyłącznie we Włoszech przez najlepszych producentów drewna, co pozwala uzyskać ultrasztywną konstrukcję.


GoldNote_A3-EVO_II_matt_5-1024x600


Wysokiej klasy komponenty, w tym głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, zapewniają rozszerzenie wysokich częstotliwości znacznie powyżej 20 kHz. Głośnik średniotonowy – wyprodukowany na zamówienie przez SEAS dla Gold Note – zapewnia – jak mówi producent – żywy, naturalny i zachwycający dźwięk.

www.GOLDNOTE.it

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GOLD NOTE

Więcej o...
KOLUMNY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer