25 Wrzesień 2017

Gold Note IS-1000

SYSTEM ALL-IN-ONE

Źródło: GOLD NOTE

Firma Gold Note, włoski producent high-endowego sprzętu audio, wprowadziła do sprzedaży model IS-1000. To, jak w oficjalnych materiałach prasowych chwalą się Włosi, „kompletny system stereo zamknięty w pięknej, aluminiowej obudowie wykonanej w śmiałym, włoskim stylu”.

IS-1000 jest urządzeniem, w skład którego wchodzą: przedwzmacniacz, końcówka mocy, przedwzmacniacz gramofonowy, przetwornik cyfrowo-analogowy oraz streamer. Część rozwiązań, które znalazły swoje miejsce w tym modelu zostały wcześniej wykorzystane w topowych urządzeniach Gold Note’a: przedwzmacniaczu P-1000 oraz wzmacniaczu PA-1175.

Gold Note zwraca uwagę na niezwykłą prostotę w instalacji i obsłudze IS-1000; by urządzenie zaczęło grać należy je podpiąć do prądu, połączyć z preferowaną siecią (poprzez Wi-Fi lub kablem Ethernetowym), a następnie z kolumnami głośnikowymi. Te trzy kroki wystarczą, by zainstalować w domu niemal kompletny system audio, z dostępem do przepastnych zasobów serwisów streamingowych, taki jak TIDAL, Spotify czy Deezer. Naturalnie IS-1000 jest również w stanie odtworzyć muzykę z dysków sieciowych NAS, a także dysków zewnętrznych i pendrive’ów, obsługując pliki PCM do 24 bitów/192 kHz oraz DSD, do DSD64. Pracą urządzenia można w prosty sposób zawiadywać przy użyciu firmowej aplikacji (dostępnej zarówno na Androidach, jak i iOS-ach).

Obecny na pokładzie IS-1000 wzmacniacz pracuje w klasie A/B i oferuje 125 W przy 8 omach oraz 250 W przy 4 omach. Jak podaje Gold Note, wzmacniacz ten „gwarantuje czysty, żywy, dynamiczny dźwięk oraz najlepszą detaliczność […]”. Włosi zwracają także uwagę na przedwzmacniacz gramofonowy, dzięki któremu model IS-1000 powinien stać się ciekawą alternatywą także dla miłośników czarnej płyty.

High-endowy system all-in-one Gold Note IS-1000 jest już dostępny w sprzedaży.Więcej o...
GOLD NOTE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer