09 Sierpień 2017

Gold Note PIANOSA

GRAMOFON

Źródło: GOLD NOTE

Gold Note – włoski producent high-endowej elektroniki audio i kolumn głośnikowych, a także gramofonów – poszerzył ofertę tych ostatnich o nowy model. Pianosa, jak deklarują Włosi, jest bezpośrednim następcą modeli Mediterraneo i Giglio i oferuje „unikatową kombinację wysokiej jakości dźwięku, dobrej klasy materiałów i elegancji”.

Podstawowym materiałem, z którego została zbudowana Pianosa jest gięty w specjalny sposób włoski orzech. Designerom Gold Note’a zależało na oddaniu ducha toskańskiego krajobrazu, „ze swoimi zaokrąglonymi pagórkami, ciepłym morzem i delikatnymi falami […]”. Warto nadmienić, iż kształt obudowy – uzupełnionej o gruby na 20 mm panel z MDF-u – jest również podyktowany względami dźwiękowymi.

Jak deklarują Włosi, zasilanie Pianosy jest stabilne i gwarantuje równą prędkość obrotów (33 i 1/3 lub 45) na minutę. Napędzany w ten sposób 23 mm talerz jest przy tym – zgodnie z deklaracjami Gold Note’a – praktycznie nieruchomy, co wpływa oczywiście na jakość odczytu informacji. Również sama obudowa została jest na tyle stabilna, by móc eliminować niepożądane wibracje mogące mieć szkodliwy wpływ na jakość dźwięku.

Korzystając z okazji Gold Note poinformował również, iż jego starszy gramofon Valore 425 Plus (zdjęcie nr 2) jest od teraz dostępny w wykończeniu Italian Walnut.Więcej o...
GOLD NOTE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer