pl | en

Indiana Line Diva
Diva 252, Diva 552, Diva 752 – nowe kolumny

Indiana Line, włoski producent wysokiej klasy kolumn do stereo i kina domowego, sprzedawany w 21 najlepszych salonach audio-video w Polsce poszerza linię produktową swojej topowej serii Diva.

Po rocznej obecności na rynku i sukcesie sprzedażowym na terenie całej Europy, Indiana Line wprowadza do sprzedaży nowe, mniejsze kolumny podłogowe oraz nową wersję kolorystyczną dotychczasowych monitorów i kolumny centralnej – black piano. Nowy model kolumny podłogowej występuje wyłącznie w kolorze black piano.

Podobnie jak elementy wykończenia, także materiały użyte do budowy głośników znane były dotychczas z kilkukrotnie droższych produktów renomowanych włoskich i amerykańskich producentów klasy hi-end. Indiana Line jako pierwsza wprowadza do klasy średniej zaawansowane rozwiązania takie jak materiał Curv, użyty to budowy głośnika średniotonowego.

Indiana Line Diva – konstrukcja

Budowa zespołu głośnikowego Indiana Line Diva opiera się na połączeniu przetworników średnio i niskotonowych opartych o pomysły stosowane przez inne topowe marki wraz z całkowicie autorskimi rozwiązaniami dla sekcji wysokotonowej.
Trójdrożna smukła konstrukcja kolumn podłogowych z przednim bas-refleksem pozwala na bardzo wygodne rozlokowanie kolumn w pomieszczeniu - bez strat dla jakości dźwięku i praktyki codziennego życia. Obudowa z grubej 18mm płyty MDF wzmacniana 5-wieńcami o grubości 15mm zapewnia przetwornikom wysoką stabilność, która gwarantuje niski poziom zniekształceń dźwięku. Dodatkowo głośnik wysokotonowy został otoczony specjalną formą gumowego pancerza, który oddziela tweeter od wszelkich drgań obudowy, które wzbudzają głośniki średnio i niskotonowe. 14-centymetrowy przetwornik średniotonowy z materiału Curv umieszczony w aluminiowym koszu to konstrukcja absolutnie unikalna w tym przedziale cenowym. Dotychczas tak zaawansowane rozwiązania stosowane były w zdecydowanie droższych zespołach głośnikowych.
Za siłę niskich tonów odpowiada przetwornik 140 mm wykonany z suszonej powietrzem i przetworzonej masy celulozowej o wzmocnionej strukturze.

Ceny za parę:
Indiana Line Diva 552 (kolumny podłogowe) – 3 690 zł
Indiana Line Diva 252 (kolumny podstawkowe) – 1 995 zł
Indiana Line Diva 752 (kolumna centralna) – 1395 zł
Zestaw kina domowego 5.0: Diva 552 + Diva 252 + Diva 752 – 7 080 zł

Źrodło: Rafko