pl | en

Druga prezentacja z cyklu „Audiofil” – 15/16.02.2014 r.

Przed nami kolejna, druga już w tym roku prezentacja, a ja cały czas mam jeszcze w pamięci to co wydarzyło się w styczniu. Pewnie dla tego, że było to spotkanie bardzo udane. Dopisała publiczność, w ciągu soboty i niedzieli odwiedziło nas około 300 osób, po wielu nagraniach szczególnie tych odtwarzanych z płyt winylowych w mono, rozlegały się rzęsiste brawa, entuzjastyczne okrzyki, pozytywnym komentarzom nie było końca! Mnie szczególnie utkwiły w pamięci trzy płyty: Kwartet Zbyszka Namysłowskiego, wydany w ramach szacownej serii „Polish jazz” z 1962 roku, płyta Skaldów p.t. „Cała jesteś w skowronkach” z 1967 roku i ostatnia zaprezentowana czarna płyta zamykająca niedzielną prezentację: Dave Brubeck (1920-2012): „Time Out!”. Te trzy płyty zabrzmiały wybornie, wspaniała czystość, dynamika, ilość informacji, muzykalność! O samej muzyce już nie wspomnę, bo przecież to mistrzowie poszczególnych gatunków. Wielkie brawa dla Pana Rogera Adamka i jego wspaniałych współpracowników, dla firmy RCM Audio z Katowic. Kawał znakomitej roboty.

A teraz parę słów na temat tego co zobaczymy i co usłyszymy podczas najbliższej prezentacji, która odbędzie się w dniach 15-16 lutego. Jej gospodarzem będzie warszawska firma/sklep Audio Forte.
Firma szalenie znana i ceniona wśród szerokiego grona audiofili.
Istnieje od 1998 roku, początkowo zajmowała się produkcją podstawek i stożków wibracyjnych. W 2001 roku produkty te zostały nagrodzone „Wyróżnieniem 2001 roku” przez miesięcznik „Hi-Fi i Muzyka”.
Obecnie prowadzi własny salon w Warszawie przy ul. Rejtana 7/9.
Jest niezależnym sklepem, o bardzo szerokiej ofercie handlowej. Miedzy innymi sprzedaje wyroby/urządzenia tak uznanych producentów jak:
ACOUSTIC SOLID, AHP, ATOLL, AUDIOTECHNICA, BALTLAB, BEYERDYNAMIC, CAMBRIDGE AUDIO, CARDAS, DALI, DENON, DNM RESON, EICHMANN, ENERR, FURUTECH, GIGAWATT, GOLDRING, GRAHAM SLEE, HARMONIX, HANNL, LIVING VOICE, MAGNEPAN INC, MIT CABLES, NITTY GRITTY, NAD, OPUS 3, ORTOFON, PRIMARE, PRO-JECT, RESON, SUMIKO, VAP...

We Wrocławiu firma Audio Forte zaprezentuje następujący system:
- gramofon Acoustic Solid Small z wkładką Nagaoka MP 500,
- przedwzmacniacz gramofonowy Acoustic Solid /Graham Slee Era Gold V,
- ATOLL PR 400 – przedwzmacniacz,
- ATOLL AM 400 x 2 sztuki – końcówki mocy,
- ATOLL CD 400 – odtwarzacz CD,
- ATOLL ST 200 – streamer,
- ATOLL AM 200 – końcówka mocy,
- MAGNEPLANAR MG 3.7 – zestaw głośnikowy,
- MAGNEPLANAR MG 12 + DWM (głośnik basowy).
- okablowanie całości EQUILIBRIUM + ENERR.

Muzyka odtwarzana będzie z trzech nośników: z płyt winylowych, CD i plików.
Audio Forte zapewni także podczas prezentacji stoisko płytowe z bardzo atrakcyjnymi płytami winylowymi i płytami CD.
Dzięki uprzejmości FIRMY ASUS POLSKA już podczas tego spotkania, a także na wszystkich kolejnych tegorocznych prezentacjach będziemy mogli posłuchać muzyki z urządzenia – ASUS Essence 3.
Bardzo serdecznie zapraszam, 15-16 lutego bieżącego roku, w godzinach 12.00 – 20.00, Sala Konferencyjna „Akademia”, Radisson Blu Hotel, Wrocław ul. Purkyniego 10. Wstęp wolny!

Źródło: Piotr Guzek