pl | en

Advance Acoustic X-i60
Wzmacniacz zintegrowany

X-i60 to kolejny przedstawiciel nowej ery Advance Acoustic. Integra „otwierająca” cennik od większego modelu X-i90 różni się tylko kilkoma szczegółami. Zastosowano tu mniejsze końcówki mocy - 2 x 60 W (przy impedancji 8ohm) i pojedyncze gniazda głośnikowe. Funkcjonalność i całe wyposażenie włącznie z modułem DAC są prawie identyczne jak w opisywanym wcześniej, mocniejszym i droższym Xi90 – czyli po prostu kompletne.
Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy: w sekcji analogowej - siedem liniowych wejść RCA, wejście gramofonowe MM, gniazdo słuchawkowe, wyjścia Record Out, a w sekcji cyfrowej - przetwornik cyfrowo analogowy Cirrus Logic wyposażony w dwa wejścia koaksjalne, jedno optyczne, oraz wejścia USB w wersji A i B.
W części funkcjonalnej znajdujemy regulację tonów i balansu z możliwością wyłączenia (Bypass), A-klasowy tryb High Bias, możliwość rozdzielenia przedwzmacniacza i końcówek mocy i oczywiście zdalne sterowanie. To wszystko zostało wycenione na poziomie 1750 zł, co w połączeniu z niezwykle atrakcyjnym, wręcz ekskluzywnym wyglądem pozwala przypuszczać, że Advance Acoustic X-i60 szybko stanie się rynkowym bestsellerem.

Dane techniczne X-i60:
Moc wyjściowa 8 Ω: 2 x 60 W
Moc wyjściowa 4 Ω: 2 x 80 W
Pasmo przenoszenia: 10 Hz-35 kHz
Zniekształcenia: ≤ 0,1%
Dynamika (S/N RATIO): ≤ 90 dB
Separacja kanałów: ≥ 70 dB
Impedancja wejściowa: 47 kΩ
Impedancja wejściowa Phono: 47 kΩ
Napięcie wejściowe CD / AUX: <300 mV
Napięcie wejściowe wzmacniacz: < 1,1 V
Napięcie wejściowe PHONO: 2,5 mV
Przetwornik Audio 24 bity/192 kHz: Cirrus Logic 8416CZZ
USB A konwerter: A165174
USB B Konwerter: Burr Brown PCM2900

Źródło: Best – Audio