pl | en

WZMACNIACZ DO HARBETHÓW M40.1


Witam!

Mam nadzieję, że nie męczę chyba zanadto, ale na nowo słucham wszystkich płyt CD z odtwarzaczem Amplifon TACD 01. Jeśli w przyszłości zmieniałbym wzmocnienie na Audia Flight lub Bladelius, to które modele by Pan polecił? – Sama końcówka np. Advantage S150 - dawny Bladelius to mało. Z tym, że przy zmianie dojdą do tego jeszcze DAC i streamer. Ale to tylko pytam z czystej ciekawości, żeby sobie poczytać o Pana propozycjach do Harbeth 40.1.

Mam pytanie, bo miał Pan Hegla 590 i miał Pan porównanie do innego sprzętu, jak Pan ocenia jego bas, jest go mniej itd. czy ten dumping factor nie jest zbyt wysoki, przez to wydaje się że basu jest mniej?

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za odzew, mimo wszytko już nie będę Pana męczył, bo straci Pan cierpliwość,
Paweł

PS
Ciężko się oderwać się od słuchania, Szymon Faber napisał że Harberth działa jak filtr wszystko uśrednia, a on szuka realizmu w graniu, mnie takie „uśrednianie” pasuje.


Witam!

Prawdę mówiąc bardzo mi się Harbethy podobały i z Bladeliusem, i z Audia Flight. Ale patrząc na pańskie wymagania, poszedłbym raczej w stronę Audia Flight.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła
Dzień dobry!

Czy pisząc o Audia Flight miał Pan na myśli zestaw Audia Flight FLS1 i końcówka FLS 4? Czy to lepszy wybór w porównaniu do integry Hegla 590, czy myślał pan o samej integrze Audia Flight. Myślałem też o pre Naim NAC-N 272 z końcówką Audia Flight FLS 4 – to chyba też byłaby dobra kombinacja, i od razu jest streamer w tym pre.

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł
Witam!

Sama integra jest na tyle dobra, że spokojnie wystarczy. I raczej nie mieszałbym Naima z innymi markami, to konkretny dźwięk, który najlepiej sprawdza się we własnym ekosystemie.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Dzień dobry!

Wybrałem kolumny zgodnie z Pana radą, ale zdecydowałem się na Hegla. Wszystko jest ok. Harbethy grają pięknie i tak też wyglądają. Dobrze że je kupiłem. Wiadomo to początek. Hegel 590 ma mniej basu niż lampa, ale za to nic się nie ciągnie i nie dudni. Reszta jest taka, tak jak Pan pisał, można słuchać wszystkich płyt.

Mam wrażenie że mój Amplifon CD na wyjściu lampowym (4 sztuki ECC 88 Mularda) też się zgrał, dodaje lekkiego ocieplenia. Te kolumny chyba najlepiej wypadają z mocna końcówka tranzystorową i pre lampowym lub lampowym „dakiem” i wtedy jest idealnie. Mam kolumny w okleinie orzech różany - najładniejszy. Gdybym chciał w przyszłości Hegla zmienić to już znowu będzie zabawa, gram dużo z CD i Tidala też słucham. Myślę, że będę próbował kupić zewnętrzny DAC Lampizatora.

Na teraz zostanę z Harberthami i z Heglem, kolumny są świetne i bardzo uniwersalne. Ten Szymon Faber wydziwiał że bas z mulony i jednostajny, ja się cieszę że jest pełniejszy i mięciutki, mocny kiedy trzeba. Super, że mogę słuchać wszystkiego.

Pozdrawiam,
Paweł