pl | en

KOLUMNY DYNAUDIO C4 PLATINUM?


Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Dynaudio C2 Platinum, które w moim pokoju o powierzchni 20 m2 grają wspaniale. Ponieważ jednak apetyt audiofila (szczególnie początkującego poszukiwacza coraz lepszego brzmienia) na „lepsze” kolumny nigdy się kończy, zaczynają mną targać wątpliwości, czy nie zmienić ich na wersję C4 Platinum, ponieważ teraz można jeszcze je nabyć w dosyć atrakcyjnej cenie.

Nie jestem pewien po przeczytaniu kilku artykułów na ich temat, czy te skromne 20 m2 to przypadkiem nie za mała powierzchnia dla tych kolumn. Moje pomieszczenie odsłuchowe ma szer. 3,9 m oraz długość 5,2 m. Kolumny są oddalone od ściany o 1,5 m, a kanapa stoi pod przeciwległą ścianą. I tutaj bez Pana wiedzy i doświadczenia ani rusz :)

Zachodzę w głowę, czy ta zamiana polepszy wrażenia odsłuchowe, czy w związku z większą liczbą głośników oraz ich średnicy będzie więcej „muzyki w muzyce”, czy raczej ta powierzchnia okaże się za mała i osiągnę efekt wręcz odwrotny :) Ponieważ widziałem na kilku zdjęciach ze spotkań Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego te właśnie kolumny, więc Panie Wojtku proszę „skrócić” me cierpienie i rozwiązać dręczące mnie wątpliwości :)

Pozdrawiam,
Krzysztof


Panie Krzysztofie!

C2 Platinum i „początkujący", dobre sobie :)

Sprawa jest prosta - C4 będą do pana pokoju za duże, będzie po prostu gorzej. Spotkania KTS-u odbywają się w bardzo dużym i wysokim na 4 m pomieszczeniu i tam C4 są OK :)

Ja bym raczej zainwestował w takie elementy, jak filtry SPEC do kolumn, zasilanie, antywibracja – to da panu wymierne korzyści i pozwoli wykorzystać potencjał C2, które są przecież znakomite :) Mam nadzieję, że choć trochę uspokoiłem, bo przecież to dobry czas na wyciszenie się – czego życzę, wraz ze zdrowiem panu i pańskiej rodzinie!

Z poważaniem,
Wojtek Pacuła