pl | en

CZY VITUS SS 103 DO NAJLEPSZY PARTNER DLA FRANCO SERBLIN KTEMA?


Dzień dobry Panie Wojtku!

Dziękuję Panu za ciekawe recenzje, piszę z prośbą o poradę. Słuchamy muzyki w dedykowanym pomieszczeniu zaadaptowanym akustycznie, o powierzchni 51 m2, gdzie również znajduje się kino domowe i fitness. Ja z żoną nie jesteśmy audiofilami, raczej fanami dobrego brzmienia.

Nasz sprzęt: Franco Serblin Ktema, Krell FBP 600 i Vitus Audio SCD010, k. głośnikowe Tara Labs 08. Głośnością steruję z CD, w obecnym systemie brakuje nam rozdzielczości i selektywności, nie brakuje basu, który dużo przykrywa, oraz gorąca od Krella.

Chciałbym na początek wymienić wzmacniacz, impulsem do tego było pojawienie się na giełdzie HIFI wzmacniacza Vitus Audio SS103 i Soulution 501, Vitusa można byłoby odsłuchać w naszym systemie, Soulution nie, jest on w Highendbroker w Holandii. Chciałbym poznać Pana opinię, czy któryś z tych wzmacniaczy byłby odpowiednim wyborem? Vitus i fabrycznie nowe monobloki Soulution 501 ogłoszone są za jednakową cenę -17 tys. euro, taką też kwotę jestem gotowy przeznaczyć na zakup wzmocnienia. Tenor 175 i Dan DAgostino S250 są aktualnie wystawione po 24 tys. eur.

Ponadto na audio-markt jest też komplet Vitusa, CD i integra SIA 025 i SCD 025, łącznie za 14,5 tys. euro. Zwróciłem na tę ofertę uwagę, ponieważ myślę o wymianie naszego SCD010 na SCD025 i chciałbym poprosić Pana o opinię czy uzyskam znaczącą poprawę brzmienia, a może zrezygnować z CD na rzecz streamera, wtedy jakiego? Kiedyś miałem streamer LINNa.

A może Vitus SIA 025 jako wzmocnienie byłby lepszy od Krella ? I na razie by cieszył, jest integrą. Jeśli chodzi o wzmocnienie, to myślałem także o czymś od Dana DAgostino, Tenor Audio, FM Acoustic, VTL, Acuphase, Boulder, Goldmund, Burmester, MBL, ale zupełnie nie mam rozeznania. Z wymianą doświadczeń z kolegami słabo, ponieważ mam tylko jednego kolegę melomana i wszędzie daleko ;(

Ponadto pojawia się kwestia sterowania głośnością, czy w dalszym ciągu z CD? Przy jakim wzmacniaczu ma to sens, a przy jakim nie? Jeśli bez przedwzmacniacza, to końcówka z odpowiednim wzmocnieniem. Mamy topowy przedwzmacniacz do kina domowego Anthem Statement D2V3, lecz nie podłączałem go nigdy do stereo.

Prosiłbym w pierwszej kolejności o sugestię dotyczącą dobrania odpowiedniego wzmacniacza do Ktem.

Bardzo dziękuję z poświęcony czas, będę wdzięczny za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie,
Tomasz
Witam panie Tomku!

Wszystkie wymienione przez pana wzmacniacze są bardzo fajne, ale... Jeśli zależy panu na rozdzielczości i żeby nie było tak dużo basu, to ani Tenor, ani Vitus, ani nawet Dan D'Agostino nie pomogą. To raczej ciepłe urządzenia. Myślę, że pomogłoby tu coś w rodzaju wzmacniacza E-5000 Accuphase, albo polski system dzielony Circle Labs. I sterowanie głośnością powinno się odbywać jednak we wzmacniaczu lub przedwzmacniaczu, tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia. Zamiana CD Vitusa to dobry pomysł, to krok w dobrą stronę. I tego bym się trzymał. Do tego dobre platformy (stolik), kable zasilające i jest super:) Co do łączenia stereo i kina, to da się to zrobić, ale jednak lepiej, jeśli te dwa systemy są osobno...

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła