pl | en

DOBÓR WZMACNIACZA ZINTEGROWANEGO W BUDŻECIE OKOŁO 30 000 ZŁ.


Witam serdecznie!

Z uwagą czytam Pana opinie/recenzje testowanego sprzętu oraz porady/rekomendacje w doborze poszczególnych elementów toru.

Obecnie zaczynam przebudowę zestawu stereo. Jestem pewna że podstawowym źródłem będzie streamer (obecnie Lumin T2) z uwagi na dostęp do nieprzebranych zasobów muzyki. Słucham głównie jazzu, a właściwie to przekrój różnych gatunków. Obecnie chcę wymienić wzmacniacz VINCENT 237 MKII. Chcę pozostać przy wzmacniaczu zintegrowanym, takim który pogra u mnie przez kolejne 10 lat.

Oczekuję, że będzie grał muzykalnie, ciepło, ale naturalnie, jeśli tak można określić sposób grania. Wzmacniacz gra z kolumnami, które Pan recenzował: XAVIAN Stella Esclusiva. Zarówno odtwarzacz Lumin T2, jak i kolumny XAVIAN pozostają w zestawie, a planuję wymienić/dobrać wzmacniacz.

Bardzo proszę Pana o opinie i sugestie, jaki wzmacniacz zintegrowany może stanowić wzmocnienie mojego zestawu. Przeczytałam Pana recenzję odnośnie TRILOGY 925. Mam okazję odkupić taki model (używany) w dobrej cenie z wiarygodnego źródła. Czy uważa Pan, że to dobry kierunek?

Proszę o sugestie, jaki inny wzmacniacz Pan by rozważał/rekomendował? Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam,
Magdalena
Witam pani Magdo!

Ma pani fajny system i rzeczywiście wzmacniacz wydaje się tym elementem, który warto by wymienić. Trilogy jest zaś urządzeniem, z którego będzie pani bardzo, bardzo zadowolona, to super urządzenie. Ale żeby miała pani jakiś wybór sugerowałbym też posłuchać A200 Circle Labs - trochę inaczej, a też świetnie. Jeśli jednak nie chce się pani wypożyczać, jeździć itp. - Trilogy i po sprawie :)

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła
Dobry wieczór Panie Wojciechu!

Dziękuję za odpowiedź i alternatywę.

Myślę że nawet z samej ciekawości odsłucham A200 Circle, Kraków często odwiedzam. Pochwalę się wyborem i wtedy pozwolę sobie wrócić do Pana z prośbą o rekomendację w zakresie dobru okablowania systemu.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
Magda
Panie Wojtku,

potrzebuję Pana pomocy, bo niespodziewanie pojawiła się jeszcze jedna opcja dla wzmacniacza. Jestem po odsłuchu TRILOGY 925 - na systemie i w warunkach akustycznych sprzedającego - wypadł świetnie, nie ma właściwie, co porównywać do mojego Vincenta - inna jakość, kultura grania...

I teraz mój dylemat, pojawił na sprzedaż system dzielony TRILOGY 903 + 993. Przeczytałam z uwagą recenzję Pana oraz inne informacje w internecie. Czy Pana zdaniem mając na uwadze elementy mojego systemu (tj. Streamer Lumin T2, kolumny Xavian Stella esclusiva) powinnam rozważać system dzielony TRILOGY 903 + 993, czy pozostać przy integrze TRILOGY 925?

Ten zakup to dla mnie system docelowy stąd tyle wątpliwości.

Pozdrawiam,
Magda
Pani Magdo!

Dzielony system Trilogy jest lepszy od integry. Ale... Wydaje mi się, że u pani lepiej byłoby raczej kompaktować system, to znaczy nie rozbudowywałbym go bez umiaru, bo integra da pani wszystko, co pani potrzebne. Raczej zaoszczędzone pieniądze wydałbym najlepsze kable zasilające, platformy antywibracyjne itp. – to da pani lepszy dźwięk, a wciąż system będzie stosunkowo niewielki :)

Wojtek Pacuła

PS
Nie wiem, jak pani chce łączyć Lumina ze wzmacniaczem, ale ja bym proponował odsłuch z kablami RCA...