pl | en

„MOJE STUDIO”, czyli słowo o akustyce

Dzień dobry panie Wojtku!

Pisze ponownie, gdyż mam – wydawać by się mogło – dziecinny problem, ale nie mogę sobie z nim poradzić. Kwestia dotyczy rozstawienia kolumn i mojego fotela do nich. Okazuje się, że niepotrzebnie szukam nowych kolumn (Vienna Acustics) skoro tak wiele zależy od rozstawienia kolumn. Ustawiłem je szerzej od centrum i nieoczekiwany efekt: to na co czekałem – podzielone dźwięki na całej szerokości od jednej do drugiej kolumny.

Mam zatem pytanie: czy jest jakiś wzór, bądź wymiary na najlepsze ustawienie kolumn? Zamówiłem też gąbki wyciszające dźwięk które będę kleił na ścianach. Czy jest to dobra idea panie Wojtku? I ostatnie pytanie: czy jest jakaś reguła ustawienia kolumn w stosunku do ścian z tylu i boku?

Jak zawsze bardzo wdzięczny za jakże cenne odpowiedzi.
Antoni


Witam!

O ustawianiu kolumn pisałem w artykule: LINK. Jeżeli chodzi o wytłumienie, to raczej nie gąbki, a panele w rodzaju Vicoustics - proszę napisać do firmy MJ Audo Lab i powołać się na mnie, na pewno coś zaproponują: mjaudiolab.pl

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła
Witam Panie Wojtku!Tak wygląda mój pokój do słuchania muzyki. Od jutra zacznę naklejać panele dźwiękoszczelne na ściany (nie gąbki ). Ustawiłem kolumny wedle Pana zaleceń w artykule. Pozostaje mi jeszcze podwyższyć front kolumn około 1cm (również według Pana zaleceń).

Pozdrawiam,
Antoni
Witam!

Masakra :) Najlepiej byłoby mieć z tyłu książki, podobnie z boków, ale też płyty, czasopisma itp. Z panelami, to czy aby się pan konsultował? Naprawdę warto, żeby nie przedobrzyć :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła
Dzień Dobry Panie Wojtku!Czy z tylu fotela mogę zawiesić pofałdowana kurtynę/zasłonę? Już nawiązałem kontakt z dealerem Vicoustic. Na dniach mają przyjść, wymierzyć i zaoferować jakiego typu panele i jaka cena. Nie przypuszczałem że to tyle może kosztować… Ale cóż, jak kupuję Lexusa, to muszę się liczyć z kupowaniem najlepszej jakości benzyny.

Dziękuję i pozdrawiam!
Antoni