pl | en

COMPACT DISC do Hegla H80?

Dzień dobry!

Potrzebuję CD do zestawu Hegel H80 i kolumn VA Mozart. Obecnie wykorzystuje stary odtwarzacz DVD Pioneer jako transport, podłączony cyfrowo do Hegla. Niestety odtwarzacz zaczyna szwankować, wiec czas na jego wymianę.

Mam możliwość nabycia Rotela CD 06 SE za parę złotych ze sprawdzonego źródła. Pytanie, czy ten CD cokolwiek poprawi w systemie? Skoro wymiana CD i tak musi nastąpić chciałbym na niej skorzystać.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Zbigniew


Witam!

To nie będzie zbyt dobra zamiana - będzie lepiej, transporty DVD słabo grają płyty LP, ale sensowniej byłoby kupić jakiś konkretny, dedykowany transport CD, na przykład Cambridge Audio lub Heed Audio. A jeśli nie musi pan korzystać z DAC-a w Heglu, to po prostu sensowny odtwarzacz CD, może Cambridge Audio, albo lepiej - Regę.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Dziękuję za szybką odpowiedź!

Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że to może być zmiana na plus. Znaczącym argumentem „za” jest cena odtwarzacza, odpowiadająca wartości 3 nowych płyt CD…

Jeśli CA lub Rega to, czy mógłby Pan doprecyzować? Zależy mi na rozświetleniu skraju «góry». Słucham głównie jazzu, choć zdarzy się też coś mocniejszego. Zależy mi raczej na urządzeniu z tzw. drugiej ręki gdyż płyty CD nie są u mnie głównym źródłem muzyki wiec siłą rzeczy nie chciałbym inwestować w nowe urządzenie.

Pozdrawiam z Oslo,
Zbyszek
Witam!

Jeśli Rega, to którykolwiek odtwarzacz, to dobre rzeczy, a jeśli CA, to nie z podstawowej serii, tylko wyższej. Ale jeśli zależy panu na doświetleniu góry, to może po prostu jakiś Marantz? Niestety nie znam się na cenach z drugiej ręki, proszę po prostu poszukać czegoś fajnego :)

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Dzień dobry!

Dziękuję za pomoc. Ceny urządzeń z drugiej reki jak wszędzie - niższe niż nowych... Wybór używanych urządzeń w mojej okolicy niestety bardzo skromny. Nowych zresztą też niezbyt wielki. Przed pandemią można było pojechać na zakupy do Szwecji...

A przy okazji - może jakiś pomysł na streamer, bo nie ukrywam, że u mnie to Tidal jest głównym źródłem.

Z góry dziękuję!

Zbyszek
Witam!

Ze streamerami to zawsze kłopot, bo to słabe źródło... Ale niedrogie, a fajne, ma w ofercie Cambridge Audio :) Taki CXN na przykład.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Witam!

Tak, czy inaczej – dziękuję za pomoc. Coś tam znajdę. Najpopularniejszym streamerem w Norwegii jest Bluesound Node 2i. Polecany jest przez bardzo wielu do najróżniejszych, często drogich konfiguracji. Zaletą jest możliwość wypożyczenia do domu.

Z Olso,
Zbyszek