pl | en

CO ZAMIAST DYNAUDIO X34?

Dzień dobry

Na wstępie pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za wszystkie porady jakich Pan udzielił w stosunku do mojej osoby. Przyznam, że wszystkie były trafione. Panie Wojciechu, swego czasu polecił mi Pan wzmacniacz Heed Obelisk SI, którego dźwięk przypadł moi do gustu, wraz z kolumnami AA Phoebe III. Muszę przyznać, to że jest to, czego oczekiwałem, za co serdecznie dziękuję. Ale, jak to bywa w audio człowiek coś by zmienił i poszedł półkę wyżej, poeksperymentował w poszukiwaniu swojego idiomu  dźwięku. Nastąpiła zamiana Heeda na Sinus Audio Hybryd oraz kolumn Phoebe na Dynaudio X34.

Przyznam, iż barwa X34 to nie jest to, czego oczekiwałem. Kolumny grają bardzo dobrze, ale dla mnie ich dźwięk jest za żywy. Ponieważ słuchając muzyki lubię się przy niej relaksować, przeżywać ją, więc zależy mi na dźwięku spokojnym, dojrzałym, ciepłym z odrobiną słodkości, a jednocześnie z zachowaniem poziomu Dynaudio. Bardzo proszę o podpowiedź i wskazanie czegoś z polskich i zagranicznych konstrukcji w cenie do 10 000 zł lub jakieś inne rozwiązanie.

System na którym słucham to:
- wzmacniacz - Sinus Audio Hybryd;
- kolumny Dynaudio X34;
- DAC AudioGd 19;
- CD Atoll 100se2 jako transport;
- kable głośnikowe Chord Epic Twin;
- łączówka Audionote Luxsus 42 podpięta do DAC-a i wzmacniacza;
- kabel sieciowy Ps audio Ac3 podpięty do wzmacniacza;
- Kabel sieciowy Furutech 314 ag2 podpięty do DAC-a oraz CD;
- listwa sieciowa Tomanek

Dziękuję za poświęcony czas.

Z poważaniem
Robert


Panie Robercie!

Tutaj sprawa jest jasna - coś z oferty Spendora z serii A, albo Castle. Obydwie marki od tego samego dystrybutora, co Dynaudio, więc może uda sie je wymienić :) Ja bym stawiał na Spendory, ale warto by posłuchać obydwu.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła