pl | en

Mój pierwszy raz... :)

Witam!

Błądząc po forach dyskusyjnych, trochę czytając, gdzieniegdzie słuchając.. . trafiłem na Państwa stronkę. Mam nadzieję, że udzielą mi Państwo jakiejś porady nt. sprzętu audio. Zauważyłem, że forum jest miejscem, gdzie zawsze znajdzie się kilka osób które determinują sprzedaż danego sprzętu, z reguły na końcu oferując cenę tegoż sprzętu. I tak na jednym forum jest faworyzowany sprzęt A, na drugim sprzęt B itd. Są tak skrajne wypowiedzi, że staram się rzadziej sugerować ichniejszymi poradami... ale do rzeczy.

To będzie mój pierwszy (mam nadzieję porządny, przynajmniej w miarę możliwości) sprzęt.
Jestem laikiem (niestety), na pewno nie audiofilem, ale słoń na ucho mi nie nadepnął :)

Muzyka to: klimaty takie jak Vangelis, Jarre, ale też muzyka lat 80., Deep Purple, Dire Straits czy Metallica. Pokój 25 m2, zamknięty, 5,5 x 4,5 m.

Sprzęt ma służyć do muzyki - 60%, filmów - 40%, no, mniej więcej. Dlatego też amplituner + zestaw (5.0). Z czasem może sub, a Blu-ray na pewno.

Przedział cenowy 4k – 5,5 kzł - też mniej więcej. Cenię jakość, a dokładniej lubię głośniki grające charyzmatycznie, z szeroko zarysowaną sceną, potrafiące grać ciepło, takie, których można słuchać o 23.00 cichutko i które nie "gubią" żadnych instrumentów. Pewno ciężko to co napisałem zrozumieć... ale inaczej tego nie potrafię opisać.

Oto ampli, które zwróciły moją uwagę: Pioneer 919, HK 255, Onkyo 607, Denon 1910, Yamaha 765 ....
I zestawy 5.0: Dali Concept 6, Jamo 405/407, Klipsch F2/c2/b2 czy Monitor Audio BR6.

Jestem otwarty na każde uwagi, poradę czy sugestię. Mam duże, wręcz ogromne problemy z odsłuchem czegokolwiek (małe miasto, daleko do dużego, ale robię co mogę). Nie spieszę się, bo chcę przeanalizować wszystkie za i przecie. Przedział cenowy dość duży, bo nie wiem, czy warto np. dopłacać do MABR6 2k, czy nie?

Pozdrawiam serdecznie -
Paweł
Panie Pawle!

Najpierw pierwsza próba – chciałbym Pana przekonać do stereofonicznego systemu 2.0 lub 2.1, ze źródłem w postaci Blu-ray. Bo w systemie 5.0 o którym pan pisze nie a ŻADNYCH szans na zrealizowanie tych wymagań nawet w małym stopniu. Taka „uroda” urządzeń do kina. Ja od wielu lat odtwarzam DVD przez mój system stereo (a oglądam naprawdę dużo filmów). To znacznie lepszy dźwięk niż w kinie, mimo że tylko dwa kanały. No i gra przede wszystkim muzykę. Czy byłby pan skłonny rozważyć pozostanie przy dwóch kanałach? Proszę dać znać czy tak, czy nie – niezależnie od decyzji postaram się pomóc.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła