pl | en

Dzień dobry!

Na wstępie chciałem pozdrowić i podziękować za pracę, jaką wykonuje pan dla „świata audio”. Jednocześnie chciałem podziękować za ostatnie wskazówki

Od naszej korespondencji wymieniłem IC pomiędzy źródłem (w tej chwili DP-700 Accuphase) i przedwzmacniaczem (C-2410), a także przedwzmacniaczem i końcówką mocy (P-6100) na Acrolink 7N-AD6300 MkII. Poza tym poprawiłem trochę zasilanie – kiedyś był Gigawatt PF2, teraz Hydra i kable sieciowe Anaconda Z Tron.

Postanowiłem jednak doinwestować do przedwzmacniacza i zamienić go na C-2820. Chciałbym poradzić się, czy to ma jakiś sens. Poza tym słyszałem takie opinie, że nowa linia Accuphase gra bardzo jasno. Mój głośnik to B&W 802 Diamond i nie narzekam na brak niskich rejestrów, ale wołałbym w tej kwestii nie pogorszyć sytuacji. Mój kabel głośnikowy to Tara Labs Air One.

Z pozdrowieniami,
Krzysztof
Panie Krzyśku!

Ktoś, kto twierdzi, że nowe Accu grają jasno jest chyba głuchy - grają raczej ciemniej, cieplej, lepiej po prostu. A C-2810 to ogromny skok względem pana pre - będzie gęściej i mocniej. Na pewno nie jaśniej. Jeśliby się tak jednak zdarzyło, to warto pomyśleć o wymianie IC (ale tylko ewentualnie) na Tarę Labs Zero. Ja bym się jednak nad wymianą przedwzmacniacza nie zastanawiał, to inny świat.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła
Witam pana!

Dziękuję bardzo za niezwykle trafną ocenę sytuacji!

Po wpięciu C-2820 od razu dało sie odczuć klasę tego urządzenia, nie mogłem uwierzyć, że tak bardzo może się wszystko na plus zmienić. Ten pre już u mnie zostanie.

Od niedawna jestem też użytkownikiem Transrotora La Roccia z ramieniem SME V i wkładką Merlo Reference, w torze analogowym korzystam z pre RCM Sensor 2 i powoli powiększam kolekcję czarnych płyt. Muszę jednak powiedzieć, że po tym weekendzie, kiedy przesłuchałem kilka CD, a byłem już mocno „przestawiony” na winyl, przy udziale C-2820 jednak DP-700 i płyta CD dalej pozostaje na swoim miejscu - gra pięknie!

Z pozdrowieniami,
Krzysztof
 

No to pięknie :) Dla mnie CD wciąż jest bardzo ważnym medium i nie przestaję kupować nowych wersji starszych płyt - warto szukać SHM-CD, Blu-spec itp.

Pozdrawiam i życzę samych dobrych chwil!

Wojtek Pacuła