pl | en

Dzień dobry!

Chciałbym się Pana ponownie poradzić (jeśli można) w sprawie przyszłościowego zakupu/wymiany przedwzmacniacza gramofonowego i wkładki. Wykombinowałem sobie, że dzięki Pana sugestią zawężę krąg poszukiwań, co byłoby bardzo pomocne.

Mój obecny system:
- Pre BAT VK 50SE + końcówka BAT VK 55SE + Harmonix HS-101GP-SUS "Golden Performance"
- CD BAT VK- D 5SE + Vovox Textura
- Transrotor Zet 1 w podstawowym wyposażeniu + przedwzmacniacz Transrotor Phono II + Vovox Textura
- kolumny Dynaudio C1 (I) + głośnikowe Vovox Textura
- muzyka: Dead Can Dance, Pink Floyd, Led Zeppelin, The Doors, Massive Attack, Depeche Mode

Na czym mi zależy:
- gęsty, nasycony, dynamiczny i żywy dźwięk z perlistą górą
- bez mulenia i suchości (zimne, techniczne i metaliczne granie odpada, jak również ostra góra)
- aby nie dyskwalifikowało słabych nagrań, uporządkowało w nich panujący bałagan i oczyściło z brudów - wiem, że się da, tylko nie wiem za ile - minimum oczywiście;)
- mało szumów, uniwersalnie muzycznie
- i oczywiście, żeby wszystko z sobą się zgrało i uzupełniało;)

Przewidywany budżet: ok 10 tys. na przedwzmacniacz i w późniejszym etapie do tej kwoty na wkładkę.
I pytanie:
- czy zmieniając wkładkę powinienem brać pod uwagę również zmianę ramienia czy niekoniecznie?
- czy przy tym gramofonie to słuszny kierunek (w myśleniu i wydatku), że zainwestuję w pre i wkładkę zamiast zmianę gramofonu, aby osiągnąć swój cel?

Chętnie poznam Pana propozycję jako człowieka osłuchanego. Również te z poza przewidywanego budżetu (do 20 tys. max) jeśli w mojej konfiguracji miałoby to sens. Mam nadzieję, że Pan się nie gniewa, że zawracam głowę.

Robert
Panie Robercie!

Pan Wojtek się nie gniewa :)
Myślę, że w pana przypadku warto by trochę apgrejdować sam gramofon – z tego, co wiem, to Zet1 można zmieniać. Jeśli chodzi o wydatki, to zrobiłbym tak: najpierw kupiłbym przedwzmacniacz RCM Audio Prelude IC (może być wersja I). Potem do niego wkładkę ZYX-a – im wyżej, tym lepiej. Opcjonalnie Phasemation, ale musiałby pan ich posłuchać obok siebie i wybrać. Jestem pewien, że dojdzie pan do porozumienia z dystrybutorem (ZYX-a i Phasemation dystrybuuje firma Nautilus), tym bardziej, że od razu warto się go zapytać o apgrejd do ZET1. I na końcu zmieniłbym kabel na jakiegoś Furutecha. Ale po zakupie wkładki zapłaciłbym ludziom z RCM-u, żeby ustawili wkładkę i gramofon – to często daje więcej niż zmiana urządzenia!

Jak pan widzi to będzie kosztowało więcej niż pan zakłada, ale jest rozłożone w czasie i każda zmiana przyniesie ogromną poprawę, a wszystkie razem skumulują się w coś niesamowitego.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła