pl | en

Witam!

Mam wielką prośbę o pomoc. Zmieniam sprzęt, robię odsłuchy, jednym słowem: wybieram. Ale zaliczyłem wpadkę - do mojego Linear Audio Research IA-30T mk2 kupiłem Davone Riva. Z CD Exposure 2010 to wszystko gra trochę mdło, bez wysokich tonów (kolumn słuchałem z innym wzmacniaczem lampowym w sklepie i było genialnie). Okablowanie mam Albedo Air1- głośnikowe, interkonekt Albedo Geo. Czy i na ile jestem w stanie zmienić dźwięk okablowaniem? Chciałbym mieć więcej energii i wysokich tonów.

Pozdrawiam z góry dziękuję,
Jarek

Panie Jacku,

trochę dziwne, że Linear gra bez góry, czegoś takiego jeszcze z tymi wzmacniaczami nie słyszałem. I być może to problem kabli, albo akustyki pomieszczenia i ustawienia kolumn. Jeślibym próbował coś zrobić kablami, to najpierw wypożyczyłbym Chordy, jeśli to nie pomoże, to problem jest gdzie indziej.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła
Witam!

Zrobiłem parę zmian i jest poprawa i to bardzo wyraźna. Wymieniłem interkonekt - zamiast Albedo Geo wpiąłem Chorda Chameleona plus i wszystko zaczyna się układać w muzyce. I szczerze mówiąc, w mojej głowie również - dobre doświadczenie .
Nie zdawałem sobie sprawy, choć to słyszałem, jak bardzo w poprzednim systemie (Denon PMA 1510 + Dali Ikon 6 Mk2 + Albedo Air1) na pierwszym planie miałem wysokie tony. Kilku płyt nie mogłem słuchać, np. "Sketches of Spain" Milesa - ze względu na wręcz świdrującą trąbkę, a na płycie "Plastic Dreams" The Modern Jazz Quartet, dźwięk trójkąta był nie do wytrzymania.

No tak - zmiana na LAR-a i kolumny Davone Riva musiała zaowocować czymś w rodzaju szoku - ale pozytywnego. O gustach się nie dyskutuje, tym bardziej czapki z głów dla Pana działalności i chęci pomocy, za którą bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
Jarek

Postscriptum
O ustawieniu kolumn nie piszę, bo nie mogę tu wiele zrobić. W tym wszystkim moja małżonka wykazała się niebywałą spostrzegawczością - moje dylematy podsumowała, mówiąc: „Kochanie, to jest tak, jak kupuję nową sukienkę, to muszę do tego dokupić nowe buty, torebkę, żeby to „wyglądało”. Sama prawda...