pl | en

B.M.C. – niemiecka marka w Polsce

BMC jest młodą marką z Niemiec, założoną przez zespół inżynierów oraz grupę osób związanych z biznesem. I choć marka BMC jest nowa, to zespół ma wieloletnie doświadczenie w produkcji dla innych bardzo znanych firm, przede wszystkim dla C.E.C.-a. Swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystano przy tworzeniu całkowicie nowych projektów B.M.C.

Firma od chwili powstania opiera się na wykorzystaniu swoich własnych technologii i opracowanych samodzielnie rozwiązań technicznych, stanowiących innowacje i będących rozwiązaniami nie stosowanymi dotąd przez innych producentów.

Jednym z nich jest sposób obróbki sygnału analogowego podczas przejścia przez wszystkie etapy wzmocnienia, który znacząco różni się koncepcją od rozwiązań powszechnie stosowanych. Różnica jest na tyle poważna, że niektórzy inżynierowie-projektanci z konkurencyjnych firm nie są zdolni do pełnego zrozumienia tej koncepcji. Jednym z jej elementów jest wyeliminowanie wąskiego gardła, które obecne jest w klasycznych rozwiązaniach, gdzie sygnał wejściowy poddawany jest zmniejszeniu napięcia z 4 V (sygnał zbalansowany) do 1 V, a dopiero potem wzmacniany trzydziestokrotnie. W koncepcji BMC nie następuje zmniejszanie napięcia, lecz sygnał obrabiany jest przy pełnym napięciu wejściowym, które jest następnie stopniowo zwiększane oraz buforowane.

BMC ma w swojej ofercie wzmacniacze, w tym wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacz, odtwarzacz CD zintegrowany i dzielony.

Bardzo ciekawą propozycją jest już podstawowy zestaw integr. Wzmacniacz BMC AMP C1 to wzmacniacz zintegrowany, zbudowany według innowacyjnej koncepcji firmy. Generuje moc 200 W na kanał przy obciążeniu 8 Ohm i niemal podwaja ją do 350 W przy zmianie obciążenia na 4 ohmowe. Poparte jest to odpowiedniej wielkości zasilaczem, z potężną baterią szybkich kondensatorów, którego sercem jest 2 kW transformator toroidalny. Ważący 40 kg netto wzmacniacz kosztuje zaledwie 17 500 zł i może konkurować dźwiękiem z produktami nawet czterokrotnie droższymi.

Podobnie rewelacyjnie prezentuje się zintegrowany odtwarzacz CD, który kosztując zaledwie 12 950 zł. Zadziwia on swoim dźwiękiem i jest doskonałym partnerem dla wzmacniacza BMC, ale nie tylko. Jest to źródło, którego jakość dźwięku jest na tyle wysoka, że nie należy łączyć go ze wzmacniaczami z tego samego przedziału cenowego z uwagi na niewykorzystanie potencjału urządzenia.

Jeszcze ciekawszy jest dzielony odtwarzacz. W części odpowiedzialnej za odczyt płyty wykorzystano napęd paskowy. Bardzo istotne jest zastosowanie łącza superlink pomiędzy transportem a przetwornikiem. Superlink to autorskie rozwiązanie firmy BMC, które wykorzystuje równolegle cztery kable w standardzie BNC. Osobnymi kanałami przysyłane są oddzielnie cztery różne rodzaje danych cyfrowych. Osobno dane muzyczne oraz dane pomocnicze, służące do synchronizacji czasowej.

Ceny:

Wzmacniacz zintegrowany:
AMP C1: 17 500 zł

Końcówki mocy:
AMP S1: 17 000 zł
AMP M1: 17 500 zł (monoblok, cena za sztukę)

Odtwarzacze CD:
BD CD1: 12 950 zł

Transport CD:
BD1: 10 800 zł

Przetworniki c/a:
DAC1 HR: 12 900 zł
DAC1 PRE: 12 900 zł
DAC1 PRE HR: 14 300 zł

Przedwzmacniacz gramofonowy:
Phono MC: 8500 zł

Źródło: Audio System