pl | en

Subwoofery aktywne Dynaudio Sub 250 Compact i 600

Sub 600

Seria Sub firmy Dynaudio przynosi jakość dźwięku i wykonania znane z pozostałych serii tego producenta. Gwarantuje poszerzenie pasma przenoszenia niskich częstotliwości w każdym systemie kina domowego. Subwoofery Dynaudio idealnie współgrają ze wszystkimi kolumnami Dynaudio, zarówno w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych., odtwarzając niski, naturalny bas i zapierające dech w piersiach efekty dźwiękowe towarzyszące filmom.

Począwszy od Sub 250 do potężnego Sub 600 – obydwa modele są niezwykle wygodne w ustawieniu i połączeniu z innymi komponentami, gwarantując przy tym wybitną jakość dźwięku.
Sub 600 będzie idealnym wyborem do ambitnych systemów kina domowego i bardzo dobrych systemów stereo, gdzie wymagany jest naprawdę niski bas i jakość dźwięku znana z innych kolumn Dynaudio. Sub 600, w którym zastosowano bardzo duży, 300 mm głośnik niskotonowy nowej generacji, napędzany potężnym, 300 watowym wzmacniaczem, zaskoczy niejednego niebywale szybkim, czystym i potężnym zakresem niskotonowym.
Głośnik niskotonowy obciążony jest obudową zamkniętą, nie bas-refleksem, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie idealnej koherencji z resztą kolumn Dynaudio.

Wzmacniacz zastosowany w tym subwooferze został zaprojektowany przez profesjonalną sekcję Dynaudio po kątem monitorów aktywnych dla najlepszych systemów monitorujących. Wysokie klasy konstrukcji towarzyszy też jej wyjątkowa wszechstronność. Układ został wyposażony w wybieraną funkcję automatycznego wyłączania (Auto on-off), zmianę wzmocnienia, zmienny filtr górnozaporowy (od 50 do 150 Hz) i zmianę fazy absolutnej (0º lub 180º). Sygnał do subwoofera może być dostarczony z wyjścia LFE amplitunera AV do wejścia LFE Sub 600 (1 x RCA) lub ze stereofonicznego wyjścia wzmacniacza (Pre-out) do wejścia Sat/Sub (2 x RCA).

Wybierany filtr górnoprzepustowy (High-pass Filter; Flat, 60 Hz i 80 Hz) pozwala na integrację z subwooferem głównych głośników stereo lub przednich w systemach wielokanałowych.
Przerzucenie na Sub 600 pracy przy niskich częstotliwościach ma dodatkową zaletę, poza lepszym basem: redukcja ilości niskich częstotliwości w głośnikach głównych, a więc zmniejszenie ich obciążenia skutkuje w natychmiastowej poprawie jakości średnich i wysokich częstotliwości.
Sub 600 jest przyjazny środowisku – kiedy nie jest używany, w trybie standby pobór mocy wynosi w nim 0,5 W.

Cena: 7600 zł

Specyfikacja techniczna:
Moc wzmacniacza: 300 W
Średnica głośnika: 300 mm
Pasmo przenoszenia (+/- 3 dB): 18-250 Hz
Obudowa: zamknięta
Waga: 21 kg
Wymiary: 350 x 420 x 370 mm

Sub 250 Compact

Sub 250 Compact jest najmniejszym, wysokiej klasy subwooferem oferowanym przez Dynaudio. Wyposażony jest w 200 watowy wzmacniacz i 240 mm głośnik niskotonowy. Kombinacja ta daje pewność, że subwoofer odda w precyzyjny, dynamiczny bas z niezwykle niewielkiej obudowy, która ułatwia umieszczenie go w niemal każdym pomieszczeniu.
Na specjalną uwagę zasługuje sposób obciążenia głośnika niskotonowego. Powszechną praktyką jest stosowanie obudów typu bas-refleks, w którym działanie głośnika wspomagane jest portem bas-refleksu. Nie ma w tym nic złego, znajdziemy to rozwiązanie w niemal wszystkich kolumnach Dynaudio. Jeśli jednak zależy nam na ekstremalnie dynamicznym, detalicznym basie o dobrym konturze i teksturze, najlepszym wydaje się rozwiązanie z obudową zamkniętą. Trudniej jest osiągnąć z nią bardzo niski bas, bo potrzebny jest głośnik wysokiej klasy i mocny, wydajny wzmacniacz, jednak rezultaty są spektakularne – jak w przypadku Sub 250.

Specyfikacja techniczna:
Moc wzmacniacza: 200 W
Średnica głośnika: 240 mm
Pasmo przenoszenia (+/- 3 dB): 29-250 Hz
Obudowa: zamknięta
Waga: 7,2 kg
Wymiary: 266 x 271 x 270 mm

Cena: 2990 zł

Źródło: Eter Audio