pl | en

Monofoniczny wzmacniacz mocy McIntosh MC601

McIntosh MC601 dołącza do rodziny nowych urządzeń złożonej z MC302 i MC452. Wszystkie te nowe produkty zostały wyposażone w najnowsze funkcje użytkowe i osiągnięcia konstrukcyjne.
MC601 mają najnowsza szatę wzorniczą, nawiązującą do klasycznych monobloków MC1.2K. Dysponują unowocześnionym podświetleniem szklanego panelu przedniego oraz nowym 8-calowym watomierzem z charakterystycznym dla McIntosha podświetleniem LED w kolorze błękitnym. MC601 wyposażony jest w rączki wykonane z anodyzowanego aluminium, które pasują wizualnie do nowego wyglądu McIntosha zapoczątkowanego we wzmacniaczu MC452.
MC601 posiada tranzystory wyjściowe Thermaltrak, które pozwalają na natychmiastową regulację prądu podkładu, co skutkuje niższą temperaturą i bardziej efektywną pracą urządzenia. Kolejnym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest zastosowanie udoskonalonego układu Quad-Differential Circuitry posiadającego dwa oddzielne i kompletne wzmacniacze, które połączone ze sobą umożliwiają likwidację szumów i zniekształceń. Dopełnieniem wymienionych rozwiązań są nowo zaprojektowane ,,autoformery” McIntosha, produkowane przez firmowy zakład w Binghamton. Opatentowane i wytwarzane ręcznie przez McIntosha ,,autoformery”, są transformatorami umożliwiającymi podłączenie wszelkiego rodzaju głośników, niezależnie od posiadanej przez nie impedancji. Wszelkiego rodzaju zmiany poziomu impedancji prowadzą do nadmiernego wzrostu zniekształceń i szybszego zużycia się układów wewnętrznych wzmacniacza. MC601 posiada zaawansowane układy McIntosha, w tym: McIntosh Power Guard i McIntosh Sentry Monitor. Działanie ,,Power Guard” polega na nieustannym monitorowaniu mocy wyjściowej wzmacniacza i zabezpieczeniu przed przesterowaniem, dzięki użyciu specjalnych foto-optycznych obwodów. Jest to ochrona działająca z prędkością światła. W pełni automatyczny obwód ,,Sentry Monitor” zabezpiecza urządzenie przed ryzykiem zwarcia.

Monobloki dysponują możliwością wysterowania kolumn głośnikowych o 2, 4 i 8 omowej impedancji.
MC601 dostarcza 600 Watów mocy wyjściowej, przy maksymalnie niskich zniekształceniach harmonicznych wynoszących zaledwie 0,005%.
,,Aby stworzyć MC601, inżynierowie i projektanci firmy McIntosh analizowali każdy aspekt technologii, która uczyniła z nas najbardziej pożądanego wytwórcę urządzeń audio, w ostatnich 60 latach, z powodu świetnego wyglądu jak i legendarnego dźwięku. Wynikiem ich pracy jest wyjątkowo elegancki wzmacniacz, o mistrzowskim kunszcie wykonania i stylu, który zapewnia klasyczną dla McIntosha jakość prezentacji dźwięku. Dzięki całej swojej mocy i uznaniu jakie zdobędzie, wzmacniacz ten może już dziś zająć poczesne miejsce w panteonie produktów McIntosh. Jednocześnie zapewnia on najbardziej wymagającym klientom pełny zakres funkcji użytkowych i doskonałą funkcjonalność, oferując na wiele najbliższych lat to co najlepsze w dziedzinie reprodukcji muzyki.”
Charlie Randall, prezes McIntosh

Cena: 46 000 zł (para)

Źródło: Hi-Fi Club