pl | en

PRIMARE BD32 – odtwarzacz Blu-ray

BD32 to wielokanałowy odtwarzacz multiformatowy (Blu-Ray, DVD, CD, SACD, DVD-A i nośniki masowe) wyposażony w podwójne wyjścia HDMI (3D). Odtwarzacz może odtwarzać pliki (muzykę, zdjęcia, filmy) z sieci komputerowych, USB, eSata, a także może konwerterować każdy format muzyczny do sygnału PCM.
Obwody audio Primare są w stanie dekodować wszystkie natywne formaty audio włączając w to DSD, Dolby True HD oraz DTS Master. Posiada całkowicie zbalansowane wyjście stereo (XLR), niezbalansowany wyjście stereo RCA oraz 8-kanałowe niezbalansowane wyjście 7.1.
Obwody analogowe opierają się na flagowym układzie firmy Crystal DAC4398 zastosowanym w całkowicie zbalansowanych obwodach opracowanych przez Primare. Jako wzmacniacze operacyjne pracują układy Burr-Brown OPA2134, w filtrze zastosowano polipropylenowe kondensatory WIMA i EPCOS oraz ogromne rezystory MELF. Stopień końcowy zbudowano w oparciu o układ single-ended zbudowany na tranzystorze MOSFET i aktywnym źródle prądowym. Tak samo jak w wielokrotnie nagradzanym DVD30 sygnał SACD (DSD) posiada osobną ścieżkę filtrowania przełączaną za pomocą przekaźnika.

Wielokanałowy stopień wyjściowy jest skalowaną wersją układu stereo, w tym wypadku układy oparte są o Crystal CS4382A połączony z układami Burr-Brown OPA2134, kondensatorami WIMA oraz NPO SMD oraz rezystorami MELF. W torze zasilania zastosowano kondensatory elektrolityczne o ekstremalnie niskiej indukcyjności Sanyo OS-con. Obwody wyciszenia (mute) są całkowicie kontrolowane przez przekaźniki, co jest podejściem audiofilskim, w przeciwieństwie stosowania tranzystorów bipolarnych lub MOSFET w roli przełączników.

Łącznie te rozwiązania projektowe skutkują bardzo wysokiej jakości stopniem audio. Szumy i niekształcenia THD są ekstremalnie niskie.

Cena: 14 490 zł

Źródło: Voice