23 Lipiec 2021

The Chord Company GroundARAY

Zaawansowana redukcja szumów o wysokiej częstotliwości

Źródło: The Chord Company

→ AKCESORIA

Brytyjski specjalista, firma The Chord Company, zaproponowała wyjątkowy produkt, który dopełnia jej ofertę kabli – wtyczki zmniejszające szumy sygnału urządzeń audio.


Picture 2956


GroundARAY to produkt nowej generacji służący do redukcji szumów o wysokiej częstotliwości, który podłącza się do nieużywanych gniazd w sprzęcie audio-wideo. Rozwiązanie to oferuje ścieżkę o niskiej impedancji dla szumu HF, znacząco obniżając poziom szumów produktu danego urządzenia.

Każdy wtyk GroundARAY jest budowany ręcznie w fabryce Chord Company w Wiltshire, łącznie z samymi komponentami systemu. GroundARAY składa się z szeregu urządzeń absorpcyjnych połączonych za pomocą wysoce zaawansowanego systemu podwójnego złącza o bardzo dużej przepustowości. Złącza wykonane są w wysokim standardzie, co wymaga czasochłonnego ręcznego montażu przez techników fabrycznych.


Picture 2964


GroundARAY to cylindryczna konstrukcja wykonana z precyzyjnie obrobionego CNC grubościennego aluminium; same grube ścianki powstrzymują urządzenie przed zakłóceniami HF. Dostępny w sześciu opcjach zakończeń, w tym USB A, RCA i XLR, dzięki czemu będzie pasował do szerokiej gamy cyfrowych i analogowych urządzeń A/V, GroundARAY korzysta z pięciu oddzielnych systemów redukcji szumów, z których wszystkie działają w różnych zakresach szumów HF i działają równolegle do przekształca niepożądany szum elektryczny wysokiej częstotliwości w ciepło.

GroundARAY są najskuteczniejsze, gdy są używane w kilku miejscach systemu A/V. Po prostu podłącza się je do pustych gniazd, pojedynczo lub kilka. W przypadku przetworników cyfrowo-analogowych i streamerów, GroundARAY mogą być używane z nieużywanymi wejściami cyfrowymi; projektory również mogą korzystać z efektów redukcji szumów.

Komentując nową firmę GroundARAY, Doug Maxwell, dyrektor sprzedaży Chord Company, powiedział:

Jestem podekscytowany, widząc naszą najnowszą generację technologii redukcji szumów ARAY w produkcji po czterech latach badań i rozwoju. Projekt GroundARAY był dla nas fascynujący jako firmy i daje nam możliwość dalszej redukcji szumów w systemach naszych klientów, ponieważ technologia ta uzupełnia nasze technologie kablowe TunedARAY i SuperARAY. Co najlepsze, GroundARAY poprawia dźwięk sprzętu, który już posiadamy i przynosi zauważalną poprawę we wszystkich rodzajach systemów A/V; każdy może na tym skorzystać.

Zaawansowane technologie zapewniają ścieżkę o bardzo niskiej impedancji i dużej przepustowości, przez którą szum HF przechodzi do wnętrza, skutecznie „wyciągając” szum z uziemienia sygnału sprzętu hosta.

Choć z pozoru wydaje się to fanaberią, elementy tego typu od lat stosowane są w przemyśle medycznym i obronnym. The Chord Company jest firmą wywodzącą się z branży profesjonalnego audio i nigdy nie oferuje czegoś, co nie przeszło rygorystycznych testów pomiarowych i odsłuchowych w jej siedzibie. Technika stojąca za GroundARAY okazała się prawdziwym objawieniem dla jej inżynierów i pozwoliła na dodatkowe obniżenie szumów w systemie audio, do czego dążą stosując ekranowania we wszystkich typach swoich kabli.

CHORD.co.uk

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
CHORD COMPANY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer