15 Czerwiec 2021

SONUS FABER – dwa nowe modele z serii LUMINA

Włoska firma Sonus faber dodała do serii Limuina dwa nowe modele: Lumina II i Lumina V

Źródło: Horn Distribution

→ KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Premierowe modele Lumina są przeznaczone zarówno dla systemów stereo, jak i systemów wielokanałowych. Jak czytamy w materiałach prasowych, ich wprowadzenie do sprzedaży „ma na celu dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców oczekujących większej mocy, zwłaszcza w odniesieniu do większych przestrzeni odsłuchowych”.


SONUS FABER LUMINA II i V HIGH FIDELITY NEWS (2)


Po raz pierwszy zaprezentowana we wrześniu 2020 roku, seria Lumina wprowadzona została na rynek w trudnym i bezprecedensowym roku, a mimo to, jak czytamy, „powstała w celu łączenia entuzjastów audio poprzez wspólne doświadczenia z dźwiękiem, oferując słuchaczom pełne, zmysłowe wrażenia, charakterystyczne dla Voice of Sonus faber”.

Nowe modele Lumina zachowują prostotę konstrukcji poprzednich modeli. Wielowarstwowe drewno przedniej ścianki jest dostępne w trzech wykończeniach: matowe wykończenie Walnut i Wenge z wstawkami z klonu oraz klasyczne Piano Black. Obudowa została wykończona czarną skórą, wierną tradycyjnej linii produktów Sonus faber.

Lumina II

SONUS FABER LUMINA II i V HIGH FIDELITY NEWS (5)

Lumina II to drugi po Lumina I głośnik podstawkowy w kolekcji, z 150 milimetrowym przetwornikiem średnio-niskotonowym zapewniającym wyższą moc maksymalną. Kolumne można umieścić na regale, półce lub podstawce. Lumina II może zostać również ustawiona na stojaku jako tylny kanał w systemie kina domowego.

Lumina V

SONUS FABER LUMINA II i V HIGH FIDELITY NEWS (3)

Lumina V to nowy flagowiec w kolekcji i oferuje nowatorskie rozwiązania elektroakustyczne.

  • Wewnętrzna komora mid-hi w kształcie lutni

Wewnętrzna komora mid-hi została zaprojektowana w oparciu o kształt lutni, unikalne rozwiązanie opracowane przez Sonus faber stanowiące główną cechą charakterystyczną marki od czasu jej powstania w latach 90. Ta cecha jest w stanie zmaksymalizować sztywność strukturalną i wydajność akustyczną średnich tonów, jednocześnie redukując fale stojące w zakresie objętości obciążenia akustycznego.

  • Hybrydowa zwrotnica IFF – Paracross Topology

Układ zwrotnicy średnich i wysokich tonów Hybrid IFF – Paracross Solution łączy interaktywne filtrowanie Fusion, po raz pierwszy wykorzystane w modelu Maxima Amator, z technologią Paracross Topology, w której elementy reaktywne (kondensatory i induktory/cewki) są umieszczane na szynie ujemnej obwodu. Wynikające z tego korzyści obejmują zmniejszenie tylnego pola elektromagnetycznego przetworników (Electro-Motive Force), co pozwala im działać w maksymalnie spójny i organiczny sposób oraz obniża czułość zwrotnicy na częstotliwości radiowe, co dodatkowo poprawia rozdzielczość dźwięku.

Dostępność i cena

SONUS FABER LUMINA II i V HIGH FIDELITY NEWS (4)

Pełna kolekcja Lumina, w tym nowe Lumina II i Lumina V, będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Sonus faber na całym świecie od czerwca 2021 roku, w cenach (za parę):

  • Lumina V: 5999 zł

  • Lumina III: 4499 zł

  • Lumina II: 2499 zł

  • Lumina I: 1799 zł

  • Lumina Center: 2999 zł

www.SONUSFABER.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KOLUMNY

Więcej o...
SONUS FABER

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer