08 Grudzień 2021

MoFi Electronics UltraGold MC

Do sprzedaży wchodzi najnowsza i najwyższa w ofercie wkładka amerykańskiego specjalisty

Źródło: MoFi Electronics

→ WKŁADKA GRAMOFONOWA MC

Amerykańska firma MoFi Electronics, część Mobile Fidelity Labs, wprowadziła do sprzedaży swoją najnowszą wkładkę gramofonową, model UltraGold MC.


MoFi_Electronics_UltraGold_MC_Cartridge_Thumb1b


Jak czytamy w materiałach prasowych, została ona wykonana w Japonii przy „zastosowaniu surowej kontroli jakości w celu zapewnienia precyzji”. Co więcej, jej dźwięk został dopracowany („voiced”) przez założyciela marki Spiral Groove, Allena Perkinsa.

Producent pisze dalej:

„UltraGold MC oferuje miłośnikom analogu wszystko, czego mogą oczekiwać – a nawet więcej – od audiofilskiej wkładki z ruchomą cewką. Czyli: wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia, wyraźne transjenty dźwięków o wysokiej częstotliwości, oszałamiającą dynamikę i bogatą szczegółowość”.

Wkładkę wyposażono w igłę o szlifie typu Nude Shibata i boronowy wspornik, które mają pomóc w uzyskaniu „namacalnej reprodukcji niskich tonów, wysoką responsywność transjentów i solidną średnicę”.

MoFi_Electronics_UltraGold_MC_Cartridge_Angle_Left_Low

Gwintowane otwory w aluminiowym korpusie wkładki UltraGold MC pozwalają użytkownikowi zamontować ją na główce lub integralnym ramieniu gramofonowym za pomocą zaledwie dwóch śrub, bez konieczności stosowania śrub z nakrętkami. Dodajmy do tego, że magnesy są neodymowe, a cewki nawinięto z drutu Pure Copper by Ohno Continuous Casting (PCOCC).

MoFi_Electronics_UltraGold_MC_Cartridge_Angle_Rear

Specyfikacja techniczna

 • Typ: Dual Moving Coil Stereo

 • Szlif igły: Shibata

 • Napięcie wyjściowe: 0,4 mV

 • Pasmo przenoszenia: 20–35 000 Hz

 • Waga: 7,3 g

 • Nacisk igły: 1,8–2,2g

 • rekomendowana impedancja obciążenia: ≥ 100 Ω

 • Podatność:

  statyczna: 40 x 10e-6/dyne

  – dynamiczna: 10 x 10e-6/dyne

www.MOFIELECTRONICS.com

Tekst: red. na podst. mat. prasowych

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
MoFi ELECTRONICS

Więcej o...
WKŁADKA GRAMOFONOWA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer