30 Wrzesień 2021

Cabasse The Pearl Pelegrina

Nowe kolumny francuskiej firmy z możliwością odtwarzania plików

Źródło: Audio Center Poland

→ KOLUMNY AKTYWNE

Aby uczcić 70. rocznicę powstania, firma Cabasse wprowadziła na rynek nowe kolumny, kwintesencję swojej wiedzy w dziedzinie akustyki i najnowszych technologii: model THE PEARL PELEGRINA.


Cabasse The Pearl Pelegrina high fidelity news (1)


Już w 2013 roku, wraz z pojawieniem się plików o wysokiej rozdzielczości, Cabasse miał, jak czytamy w materiałach prasowych, „misję polegającą na zaoferowaniu flagowego systemu high-end tego typu, na wzór kultowego modelu SPHERE, aktywnych kolumn, które pojawiły się w 2006 roku”.

15 lat później, aby uczcić 70. rocznicę istnienia marki, Cabasse prezentuje model THE PEARL PELEGRINA, będący centralnym elementem całej gamy głośników. Pojawienie się THE PEARL PELEGRINA wyznacza kluczową datę w historii Cabasse: 70. rocznicę jej powstania. Model ten swoją nazwę zawdzięcza rzadkiej 55-karatowej perle, która została odkryta w 1913 roku i nazwana „Incomparable” („Nieporównywalna”). Każda z 70 par głośników w tej ekskluzywnej serii będzie opatrzona numerowaną tabliczką.

Podstawowe dane

  • Koncentryczny, trójdrożny głośnik TCA obecny w systemach THE SPHERE i Baltic V – zbudowany z głośników wysokotonowego, średniotonowego i nisko-średniotonowego

  • Kompaktowe technologie: kula o średnicy zaledwie 42 cm

  • Kulminacja ponad 20 lat badań Cabasse w zakresie przetwarzania sygnału cyfrowego

  • Ewoluujące technologie przesyłania strumieniowego dzięki wbudowanemu oprogramowaniu

  • CRCS (system automatycznej korekty pomieszczenia). Kalibracja za pomocą wbudowanego mikrofonu, umożliwiająca optymalizację dźwięku w zależności od pomieszczenia odsłuchowego

  • Wysoka dynamika dzięki nowemu 30 cm, opatentowanemu przetwornikowi HELD zasilanemu mocą 1850 W RMS. 4 oddzielne wzmacniacze o łącznej mocy 3700 W RMS napędzają ten pierwszy model kolumn w systemie czterodrożnym, koaksjalnym w katalogu Cabasse.

  • TCA (trójkoncentryczny przetwornik aramidowy) opracowanemy oryginalnie dla THE SPHERE, który został dodatkowo poprawiony przez najnowsze opracowania w dziedzinie DSP (Digital Signal Processing). Dynamika na poziomie 134 dB, co odpowiada dźwiękowi samolotu podczas startu


Cabasse The Pearl Pelegrina high fidelity news (2)


Nowy model Cabasse może się również pochwalić niezwykłym designem, który został wymyślony i wykonany na zamówienie przez zespół marki w Bretanii (północno-zachodnia Francja). Kolumny są kompaktowe, ponieważ mają niecałe 130 cm wysokości, a ich kula i podstawa mają średnicę 48 cm.

W materiałach prasowych czytamy:

Kolumny te, sprzedawane w parach, zostały wymyślone, zaprojektowane i wyprodukowane we Francji, a każdy z nich został przetestowany z największą starannością w warsztatach Cabasse. Elektronika jest niewidoczna dzięki niewielkim rozmiarom i temu, że ukryto ją w podstawie. Każda para ma numerowane tabliczki identyfikujące tę specjalną limitowaną edycję.

Producent informuje, że powstanie tylko 70 par THE PEARL PELEGRINA.

www.CABASSE.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
CABASSE

Więcej o...
KOLUMNY AKTYWNE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer