22 Wrzesień 2015

KBL Sound ZODIAC

KABLE

Źródło: KBL SOUND

Firma KBL Sound wprowadziła do sprzedaży nowy kabel sieciowy z debiutującej na rynku serii Zodiac.

Kable zasilające z nowej serii Zodiac są oparte na tej samej zasadzie konstrukcyjnej i doświadczeniach, jakie producent zdobył opracowując topowe modele Red Eye i Himalaya. Do budowy tych kabli użyte zostały przewodniki z miedzi monokrystalicznej, jak w większości przewodów obecnej produkcji firmy. Ten rodzaj przewodnika uzyskanego dzięki najnowocześniejszej, kosztownej technologii OCC (Ohno Continous Casting) zapewnia jednorodne środowisko pozbawione ziarnistości i wszelkich barier dla przepływu elektronów, co z kolei przekłada się na gładkość i czystość sygnału w całym zakresie pasma.

Zodiac jest wyposażony w wysokiej klasy wtyczki AC schuko i IEC z nylonowym korpusem. Wszystkie elementy stykowe zostały w nich wykonane z utwardzonej miedzi, a następnie pokryte warstwą srebra i na koniec rodowane. Całość poddano procesowi kriogenizacji i demagnetyzacji. Dzięki zastosowaniu rozwiązań materiałowych i konstrukcyjnych najwyższej klasy powstał kabel o wręcz nadmiarowych możliwościach w tym segmencie cenowym. Nawet w połączeniu z bardzo wymagającą elektroniką potrafi, jak twierdzi polski producent, „przynieść zadziwiające rezultaty”. Jak dodaje, „dynamika, otwartość, najdrobniejsze niuanse ukryte w nagraniach, prawdziwe barwy instrumentów pozbawione ostrości, ogromna scena dla dźwięków – to wszystko zapewnia kabel zasilający Zodiac”.

Kable zasilające z serii Zodiac są już dostępne w sprzedaży. Standardowe długości wynoszą 1,5 oraz 2 m, zaś inne dostępne są na specjalne zamówienie. Cena detaliczna za odcinek 1,5 m wynosi 3699 zł.Więcej o...
KBL SOUND

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer