05 Styczeń 2016

KBL Sound ZODIAC

KABLE

Źródło: KBL SOUND

Firma KBL Sound poszerzyła swoją ofertę kabli Zodiac o nowe interkonekty; są one bezpośrednim następcą wysoko ocenianych i nagradzanych Hologramów. Pozostając w podobnym segmencie cenowym, oferują wiele zalet topowych modeli producenta: Red Eye Ultimate i Himalaya.

Nowe interkonekty sygnowane marką KBL Sound mają teraz lepszy wygląd i parametry, które wynikają z zastosowania do ich budowy komponentów najnowszej generacji o bardzo wysokim standardzie, spotykanych jedynie w produktach z najwyższej półki. Przewodniki wykonane są z ultra-czystej miedzi monokrystalicznej, uzyskanej dzięki technologii OCC i poddanej następnie procesowi kriogenizacji. Technologia OCC (Ohno Continous Cast) – dzięki jednorodnej strukturze długiego, pojedynczego kryształu w całym przewodniku – sprawia, że sygnał nie napotyka żadnych barier i charakteryzuje się gładkim, szczegółowym przekazem w bardzo szerokim zakresie pasma częstotliwości. Kriogenizacja z kolei polega na dalszych zmianach struktury molekularnej w metalu i zmniejszaniu napięcia wewnętrznego przez zamrażanie ciekłym azotem w bardzo niskiej temperaturze -196 do -250 stopni Celsjusza.

Kable po etapie produkcji są testowane, a następnie poddawane procesowi formowania dzięki profesjonalnym kondycjonerem. Oznacza to, że trafiając do klienta są już w pełni „wygrzane” i nie wymagają wielomiesięcznego oczekiwania na ostateczne ułożenie się w systemie. Po krótkotrwałej adaptacji, zdaniem producenta, „brzmią na miarę swoich możliwości i ich działanie nie zmienia się”.
Interkonekty Zodiac konfekcjonowane są złoconymi wtyczkami WBT-0114 Cu nextgen, w których zminimalizowana została powierzchnia styku dla uzyskania redukcji niekorzystnych zjawisk magnetycznych, takich jak prądy wirowe i inne szkodliwe zjawiska związane ze zbyt dużą masą metalu na łączeniach. Kable sygnałowe z serii Zodiac dostępne są również w wersji zbalansowanej z zakończeniami XLR i w postaci cyfrowej łączówki 75 Ohm RCA lub 110 Ohm XLR oraz jako interkonekty phono, z jednej strony zakończone wtykami RCA, a od strony ramienia albo 5 DIN, albo RCA. Standardowe długości kabli to 1, 1,5 oraz 2 m.

Interkonekty z serii Zodiac są już dostępne w sprzedaży. Ich cena wynosi 2960 zł za parę 1-metrowych kabli.Więcej o...
KBL SOUND

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer