17 Grudzień 2021

HiFiMAN Deva PRO

Nowe słuchawki bezprzewodowe amerykańskiego producenta

Źródło: Rafko Dystrybucja

→ SŁUCHAWKI

Polski dystrybutor firmy HiFiMAN poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji bezprzewodowych słuchawek, modelu Deva PRO. Znajdziemy w nich flagowe techniki tego producenta: Stealth Magnet i architekturę Himalaya R2R DAC.

HiFiMAN Deva PRO (1)

W materiałach prasowych czytamy:

HiFiMAN Deva PRO to jedyny słuszny wybór dla wszystkich, którzy oczekują najwyższej jakości dźwięku, ale nie mogą zdecydować, czy preferują wygodę zapewnianą przez połączenie Bluetooth, czy najlepsze możliwe brzmienie zapewniane przez połączenie przewodowe. Od teraz, jedne słuchawki łączą w sobie obie te zalety.

Nowy model opiera się na poprzedniku, modelu Deva, a dodatkowo wykorzystuje dwa najnowsze opracowania firmy HIFIMAN: Stealth Magnet i Himalaya R2R DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy).

Połączenia

  • Bluetooth 5.0

Słuchawki Deva PRO, tak jak ich poprzednik, wyposażone są w moduł Bluemini, dzięki któremu można korzystać z łączności bezprzewodowej Bluetooth. Wysoką jakość dźwięku oraz minimalizację opóźnień zapewniają najnowocześniejsze i najpopularniejsze kodeki: Qualcomm aptX HD oraz LDAC.

  • Kabel USB C

W słuchawkach Deva PRO, adapter Bluemini (który zawiera DAC i wzmacniacz słuchawkowy) uaktualniono o autorską architekturę Himalaya R2R DAC, która składa się z szeregu rezystorów, sterowanych za pomocą nowego algorytmu. W rezultacie,jak czytamy, poprawiono stosunek sygnału do szumu, całkowite zniekształcenia harmoniczne i zużycie energii. Przetwornik Himalaya R2R DAC umożliwia transfer plików do 24 bitów/192 kHz za pomocą kabla USB C.

  • Kabel mini jack 3,5 mm

Słuchawki Deva PRO można za pomocą kabla mini jack 3,5 mm podłączyć do komputera, dowolnego odtwarzacza przenośnego lub stacjonarnego, a nawet smartfona.

Stealth Magnet

HiFiMAN Deva PRO (2)

Zastosowana w słuchawkach Deva PRO autorska technologia Stealth Magnet, zmniejsza turbulencje i dyfrakcję fal dźwiękowych, które pogarszają jakość dźwięku docierającego do naszych uszu. Magnesy te, dzięki unikalnemu kształtowi, mają – jak zapewnia producent – zapewnić „bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha”.

Cena: 1985 zł

HIFIMAN.com

Tekst: red./mat. pras

Zdjęcia: mat. pras.Więcej o...
HIFIMAN

Więcej o...
słuchawki

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer