09 Listopad 2021

HiFiMAN Arya Stealth Magnets

Nowe słuchawki firmy HiFiMAN z magnesami o ultracienkimprofilu

Źródło: Rafko Dystrybucja

→ SŁUCHAWKI

Arya Stealth Magnets to nowa wersja słuchawek HiFiMAN opartych o przetworniki planarne z ultracienką membraną, które pierwotnie opracowano dla modelu HE-1000 v2.

HiFiMAN Arya Stealth Magnets (3)

Cienki profil magnesów ma zapobiegać zawirowaniom powietrza, a w rezultacie ma dać dźwięk o niższych zniekształceniach niżprzy klasycznych magnesach. Technikę tę, zastosowaną w słuchawkach Arya, nazwano Stealth Magnets, czyli „niewidzialne magnesy”. Dzięki specjalnemu kształtowi zapewniają one łagodne przepływanie fali dźwiękowej i brak zakłóceń, które występują przy magnesach o standardowej budowie. Tego typu konstrukcja ma znaczący wpływ na zmniejszenie dyfrakcji fal.

HiFiMAN wykorzystuje asymetryczne ułożenie niewielkich magnesów umieszczonych od strony ucha słuchacza, które znamy także z modeli Sundara i Ananda. Pozwala to na zmniejszenie poziomu zniekształceń i interferencji wywoływanych pracą membrany, a przy tym gwarantuje wysoką skuteczność.

Wygląd słuchawek Arya nawiązuje do kultowego modelu HE1000, jednak wykorzystano w nim czarne, matowe nausznice i maskownice. Z kolei siateczka maskująca przetwornik jest mniej prześwitująca. Dodatkowo, opatentowany system obudowy Window Shade nie tylko chroni przetwornik przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale przede wszystkim tłumi zewnętrzne odbicia dźwięku. Konstrukcję słuchawek Arya wykonano z metalu i wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu jest nie tylko wytrzymała, ale i lekka, zapewniając dodatkowy komfort i wytrzymałość.

HiFiMAN Arya Stealth Magnets (1)

Nausznice o specjalnym, asymetrycznym kształcie dostosowane są do naturalnego kształtu uszu, a dodatkowo przekręcają się aż o 90 stopni wokół własnej osi, co pozwala na precyzyjniejsze dopasowanie ich do kształtu naszej głowy.

Cena: 7695 zł

HIFIMAN.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
HIFIMAN

Więcej o...
słuchawki

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer