03 Sierpień 2019

HiFiMAN ARYA

SŁUCHAWKI

Źródło: RAFKO DYSTRYBUCJA

RAFKO Dystrybucja, polski dystrybutor produktów marki HiFiMAN, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży referencyjnych słuchawek planarnych o nazwie Arya.

Arya to kolejne referencyjne słuchawki HiFiMAN oparte o przetworniki planarne opracowane dla HE-1000 v2. W budowie przetwornika słuchawek Arya HiFiMAN wykorzystał ultracienką membranę znaną z HE1000 v2 i jeszcze cieńszy materiał cewki. Stworzył połączenie, które nie było stosowane jeszcze w żadnym innym modelu, „wyznaczając tym samym kolejny krok w rozwoju technologii planarnej” – jak deklaruje polski dystrybutor.

Zaawansowany obwód magnetyczny to wynik wielu lat pracy nad optymalizacją zespołów głośnikowych wykorzystywanych w słuchawkach planarnych. HiFiMAN wykorzystuje asymetryczne ułożenie niewielkich magnesów umieszczonych od strony ucha słuchacza, dzięki czemu zmniejsza poziom zniekształceń i interferencji wywoływanych pracą membrany, a przy tym gwarantuje wysoką skuteczność. Tego typu konstrukcje magnesów po raz pierwszy zastosowano w modelach Sundara i Ananda.

Opatentowany system „Window Shade” to sposób HiFiMAN-a na lepszą ochronę przetwornika przed uszkodzeniami mechanicznymi, przy zachowaniu otwartej konstrukcji, który wpływa pozytywnie nie tylko na brzmienie słuchawek, ale także ich wygląd. Asymetryczne nausznice dostosowane są do naturalnego kształtu uszu, dzięki czemu odsłuch z wykorzystaniem słuchawek Arya jest niezwykle komfortowy nawet przy wielu godzinach spędzonych przy muzyce.

Konstrukcja słuchawek Arya wykonana została z metalu i wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu jest nie tylko wytrzymała, ale i lekka, zapewniając dodatkowy komfort i wytrzymałość. Wygląd Arya nawiązuje do modelu HE1000, jednak został utrzymany w klasycznej, eleganckiej czerni, z wykorzystaniem matowych nausznic i maskownic. Warto również zwrócić uwagę na dołączony do zestawu kabel, który jest przewodem typu jack 6,3mm z miedzianymi przewodnikami.

Słuchawki HiFiMAN Arya są już dostępne w sprzedaży, a ich cena detaliczna wynosi 7199 zł.

Specyfikacja techniczna (wg producenta):

Zakres częstotliwości: 8 – 65 000 Hz
Impedancja: 35 omów
Skuteczność: 90 dB
Waga: 404 gWięcej o...
HIFIMAN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer