12 Styczeń 2022

HiFiMAN HE-R10P

Nowe słuchawki planarne

Źródło: Rafko Dystrybucja

→ SŁUCHAWKI

Amerykańska firma HiFiMAN, producent znany z konstrukcji planarnych, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowej serii HE-R10, w której proponuje natomiast dwa modele o konstrukcji zamkniętej: HE-R10D (dynamiczne) i HE-R10P (planarne).

HiFiMAN HE-R10P

P jak planarne

W planarnych słuchawkach HE-R10P zastosowano firmową technologię Topology Diaphragm, do którego inspiracją była praca doktorska dra Fanga Biana, założyciela firmy HiFiMAN. Uformowanie w specjalny sposób struktury na powierzchni nanocienkiej membrany pozwalają otrzymać, jak mówi producent, „parametry akustyczne nieosiągalne standardowymi metodami”. I dalej: „Uzyskujemy dźwięk precyzyjny i detaliczny, a jednocześnie – nadal jest to brzmienie naturalne i nieagresywne.

HiFiMAN HE-R10P (1)

Po obu stronach membrany umieszczono akustycznie „niewidzialne” magnesy, czyli Stealth Magnets, których unikalny kształt zapewnia bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha, a co za tym idzie brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie.
Dodatkowo, umieszczenie płaskiego przetwornika wewnątrz dużej, drewnianej muszli wykonanej z litego drewna wiśniowego zapewnia – jak czytamy – „bezprecedensową przestrzeń i oddech”.

Specyfikacja techniczna

  • Konstrukcja: zamknięta

  • Pasmo przenoszenia: 10-60 kHz

  • Impedancja: 30 Ω

  • Czułość: 100 dB

  • Waga: 46 g

Cena: 25995

HIFIMAN.com

Tekst Red./Mat. prasowe

Zdjęcia Mat. prasoweWięcej o...
HIFIMAN

Więcej o...
słuchawki planarne

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer