pl | en

ZAPROSZENIE

AUDIO VIDEO SHOW 2017

Termin: 17-19.11.2017
Miejsce: STADION PGE NARODOWY, HOTELE SOBIESKI I GOLDEN TULIP.

Organizator:
ADAM MOKRZYCKI SERVICES
ul. Bolkowska 2D | 01-466 Warszawa

Godziny otwarcia:
Piątek 17.11.2016: 13.00 – 20.00
Sobota 18.11.2016: 10.00 – 20.00
Niedziela 19.11.2016: 10.00 – 18.00

info@audioshow.pl www.avshow.pl


Już za siedemnaście dni rusza najważniejsza dla nas, a druga co do ważności w Europie, po High End w Monachium, wystawa sprzętu audio i wideo. O poszczególnych wydarzeniach informujemy państwa na stronach z NOWOŚCIAMI – gorąco zachęcamy do regularnego sprawdzania, czy nie pojawiło się coś nowego. Razem z organizatorem, firmą Adam Mokrzycki Services, wybraliśmy jednak najważniejsze premiery, omówimy również wydarzenia związane z naszym magazynem. Zapraszamy!!!

„HIGH FIDELITY” NA WYSTAWIE AUDIO VIDEO SHOW 2017

egoroczna wystawa Audio Video Show będzie kolejną okazją do spotkania się dziennikarzy i ludzi związanych z „HIGH FIDELITY” oraz Czytelników. Będziemy na niej obecni w kilku miejscach. Po pierwsze, podobnie jak w zeszłym roku, nasz magazyn objął patronat nad, zlokalizowaną na Stadionie, Strefą Winyla. Zapraszamy do niej wszystkich spragnionych analogowego dźwięku. Warto wspomnieć również o tym, że jak co roku zwiedzający wystawę otrzymają kolejny unikatowy druk „High Fidelity”: test wzmacniacza H190 firmy Hegel. Będzie on dołączany do katalogów przy kasach biletowych. Ponieważ można przeczytać jego test, który ukazał się równolegle z tym zaproszeniem, nie musze mówić, że to szczególne urządzenie i że nie bez powodu otrzymuje wyróżnienie RED Fingerprint. Zdradzę też, że jest to jedna z Nagród Roku 2017 naszego magazynu w kategorii „Wzmacniacz zintegrowany”!

| WARSZTATY

W tym roku rozbudowana będzie również część związana z warsztatami. Pod hasłem KRAKOWSKIE TOWARZYSTWTO SONICZNE ZAPRASZA: WINYL W ŚWIECIE CYFRY | MASTER CD-R Wojciech Pacuła, redaktor naczelny magazynu, poprowadzi aż cztery spotkania – dwa poświęcone cyfrowym nagraniom wydawanym na płytach LP, a w drugim dniu, na kolejnych dwóch, opowie o płytach Master CD-R, czyli najwierniejszemu odwzorowaniu taśm-matek – cyfrowych i analogowych – w formacie Compact Disc. Można będzie posłuchać wielu unikatowych nagrań. Zaraz potem, również w niedzielę, przenosi się ze swoimi magicznymi nagraniami do hotelu Sobieeski, sali Galeria 1 firmy Fezz Audio, aby poprowadzić warsztaty pt. LEGENDA FIRST IMPRESSION MUSIC.

1. WINYL W ŚWIECIE CYFRY
Zapraszamy w sobotę na godzinę 17.30 oraz 19.00
Miejsce: Hotel Golden Tulip | sala TULIP II

Temat pierwszy – początki cyfrowej rejestracji dźwięku i pierwsze na świecie płyty LP nacięte z cyfrowych taśm-matek. Historia, ciekawostki, ale przede wszystkim dyskusja nad zaletami i wadami takiego rozwiązania. Pytanie główne, na które postaramy się znaleźć odpowiedź brzmi: Dlaczego tak wiele nowowydanych płyt LP naciętych z cyfrowych plików brzmi źle? Na warsztatach obecni będą członkowie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego, w tym Birgit Hammer-Sommer i Dirk Sommer, właściciele wydawnictwa Sommelier du son, specjalizującego się w wydawnictwach winylowych AAA. Dirk będzie dostępny dla uczestników, gotowy do rozdania autografów na swoich płytach.

2. MASTER CD-R
Zapraszamy w niedzielę na godzinę 12.00 i 13.30
Miejsce: Hotel Golden Tulip | sala TULIP II

Niekończąca się droga do najlepszego dźwięku, czyli dlaczego japońskie tłoczenia krążków CD są lepsze niż europejskie i jakie znaczenie mają wydawnictwa HiQuality CD, Ultra HiQuality CD, Blu-spec, Platinum SHM-CD. Na przykładzie płyt Master CD-R, czyli wzorca dla tłoczonych płyt Compact Disc, pokażemy o co w tym wszystkim chodzi, a Państwo będą mogli ocenić, czy zabiegi te warte są zachodu. Na spotkaniu obecni będą muzycy, którzy wydali niedawno album 3C, tj. pan Krzysztof Duda, Robert Kanaan oraz Przemysław Rudź – zapraszamy wszystkich z płytami do podpisu!

3. LEGENDA FIRST IMPRESSION MUSIC
Zapraszamy w niedzielę na godzinę 10.30
Miejsce: Hotel Sobieski | sala Galeria I (parter)

W ramach wydarzenia #muzykajestnajważniejsza organizowanego przez firmę Fezz Audio będzie możliwość posłuchania różnych wydań z legendarnej wytwórni First Impression Music i porozmawiać o filozofii pana Winstona Ma, jej założyciela. Będziemy porównywać wersje XRCD i UltraHD CD, zarówno w wersji „podstawowej”, jak i w wersji limitowanej do pierwszych 2000 egzemplarzy.

| KONKURS

Wraz z firmami PYLON AUDIO, FEZZ AUDIO oraz AUDIOPHASE ogłaszamy konkurs „OKŁADKA HF 2017”. Na terenie całej wystawy rozmieszczone będą rolapy oraz powiększone zdjęcia okładek „High Fidelity” z 2017 roku. Aby wziąć udział w konkursie należy znaleźć wszystkie 12 okładek, zrobić sobie z nimi zdjęcie i wysłać na adres:

konkurs@highfidelity.pl

Wyłoniony przez komisję zwycięzca otrzyma od nas system złożony z:

  • kolumn podłogowych Pylon Audio Sapphire 25 (3000 zł/para), test TUTAJ,
  • najnowszego wzmacniacza lampowego Fezz Audio Alfa Lupi. Jego cena i parametry zostaną podane podczas oficjalnej premiery 17 listopada w Hotelu Sobieski, p. 401, godz. 16.00,
  • kabla sieciowego AudioPhase Devil (1700 zł), test TUTAJ.

To znakomity system zarówno dla początkujących audiofilów, jak i melomanów.

Prace z zeszłego roku do podejrzenia TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ; zwycięzcę przedstawiliśmy w grudniowym wstępniaku.

highfidelity.pl

Trenner & Friedl
TALIESIN

Wystawiająca się w Sali Wilanów i hotelu Radisson Blu Sobieski firma Camax po pierwszy raz w Polsce zaprezentuje najnowszy zespół głośnikowy marki Trenner & Friedl o nazwie Taliesin. Siłę napędową tego wielkiego systemu stanowić będzie elektronika norweskich specjalistów z firmy-legendy Hegel Music System, w skład której wejdą: odtwarzacz CD Mohican, przetwornik cyfrowo-analogowy HD30, symetryczny przedwzmacniacz P30 oraz jako kulminacja, największe jak dotąd dzieło konstruktora i założyciela firmy, Benta Holtera – wzmacniacz mocy H30.

Kolumny Trenner & Friedl Taliesin choć stanowią najświeższy punkt w ofercie austriackiej manufaktury swoją genezę mają u zarania dziejów samej marki, czyli u początku lat 90. poprzedniego wieku. W tym roku minęło 25 lat od tego wydarzenia i właśnie z okazji okrągłego jubileuszu firma Trenner & Friedl postanowiła przedstawić swoje pierwsze i za razem najdoskonalsze dziecko całemu światu.

Dodatkowo stałymi gośćmi pokoju odsłuchowego w trakcie trwania wystawy będą współtwórcy marki Trenner & Friedl, panowie: Andreas Friedl i Peter Tranner, oraz Anders Ertzeid, dyrektor handlowy firmy Hegel Music System. Atrakcją obecności firmy Camax na Stadionie Narodowym będzie obecność aż czterech przedstawicieli marki iFi Audio, w tym także dyrektora zarządzającego firmy, pana Vincenta Luke’a.

camax.pl

Paradigm
PERSONA 9F

Persona 9F to najwyższy model firmy Paradigm, z aktywnym basem i berylowymi głośnikami średnio i wysokotonowym. Rok temu na wystawie można było posłuchać był tańszego modelu 7F, bez aktywnego basu. Ciekawostką jest fakt, że sekcja niskotonowa korygowana jest układem DSP firmy Anthem, można ją więc dopasować do pomieszczenia! Kolumny zagoszczą w duecie z nowym dziełem inżynierów kanadyjskiej marki Anthem, zintegrowanym wzmacniaczem STR oraz prezentowanym po raz pierwszy w Europie przedwzmacniaczem i końcówką mocy STR.

Urządzenia te są oparte na zupełnie nowej platformie zaprojektowanej i wyprodukowanej w Kanadzie.
Przedwzmacniacz STR to wiele urządzeń w jednym: zaawansowany system korekcji akustyki pomieszczenia ARC, asynchroniczny DAC 32 bity/384 kHz PCM oraz DSD 2,8/5,6 MHz. Końcówka dostarcza 2x400 W czystej mocy przy 8 Ω i 2 x 600 W przy 4 Ω oraz jest w stanie napędzać kolumny nawet o impedancji 2 Ω!

paradigm.com

AUDIOFAST

Firma Audiofast zaprasza na premierowe prezentacje wzmacniaczy Dana D’Agostino, najnowszych zestawów głośnikowych Wilson Audio, referencyjnych źródeł cyfrowych dCS oraz systemów okablowania Shunyata. W naszej ofercie pojawiła się również niezwykle ciekawa nowa marka - Danish Audio Design International. Prezentacje AUDIOFAST odbywają się na Stadionie Narodowym w trzech salach. We wszystkich trzech pokojach wykorzystujemy stoliki Artesania Audio Exoteryc oraz okablowanie i nowe kondycjonery zasilania firmy Shunyata Research.

W dużej sali TV3 zaprezentowany zostanie najnowszy zintegrowany odtwarzacz cyfrowy CD/SACD dCS Vivaldi One z serii limitowanej do 250 sztuk wraz z towarzyszącym mu zegarem dCS Vivaldi. Wzmocnienie zapewnią wzmacniacze monofoniczne Dan d’Agostino Progression za pośrednictwem przedwzmacniacza pasywnego firmy Bespoke Audio. Zestawy głośnikowe to Wilson Audio ALEXX.

System w sali 219 składa się z referencyjnego źródła cyfrowego dCS Vivaldi DAC i Network Bridge, źródła muzyki cyfrowej oraz gramofonu Acoustic Signature Thunder z ramieniem Acoustic Signature TA5000 i wkładką gramofonową Soundsmith Paua. Wzmocnienie zapewnia w 100% elektronika Dana D’Agostino w tym najnowszy, 500-watowy wzmacniacz stereofoniczny Progression, przedwzmacniacz liniowy Progression i gramofonowy Momentum Phonostage. Muzykę będą odtwarzać zestawy głośnikowe Wilson Audio Sasha 2.

W sali 220 zobaczymy wspomnianą już nowość – elektronikę Danish Audio Design: przetwornik DAC75 wraz z dCS Network Bridge jako źródłem muzyki z ROON, przedwzmacniacz PRE75 oraz wzmacniacz The Little S250 - waży on „jedyne” 100 kg. System DAD będzie zasilał najnowsze zestawy głośnikowe Wilson Audio Alexia 2 – następców zestawów Alexia.

audiofast.pl

DaVinciAudio LABS (SZWAJCARIA)
AAS Gabriel MK2

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną produkty szwajcarskiej firmy DaVinciAudio Labs: flagowy gramofon AAS Gabriel MK2 w wykończeniu Aston Martin Onyx Black z firmowym ramieniem Master Reference Tonearm Virtu oraz wkładką MC Grand Reference Cartridge Grandezza. Produkcja tego modelu jest limitowana do 77 sztuk na cały świat. Cena 500 000 zł!

da-vinci-audio.com

B&O 
Beolab 50

Najnowsze zespoły głośnikowe Beolab 50 firmy Bang & Olufsen to kolejny przykład na bezbłędne połączenie stylu i dźwięku. Układ głośnikowy składa się z trzech 10-calowych niskotonowych, trzech średniotonowych i jednego wysokotonowego, promieniującego dookólnie poprzez soczewkę akustyczną, umieszczoną na szczycie obudowy. System jest aktywny, więc każdy głośnik ma własny wzmacniacz 300 W pracujący w klasie D. Na pokładzie jest też przetwornik DAC, dzięki któremu możemy dostarczyć sygnał cyfrowy do 24 bitów, 192 kHz. Przygotowana jest też transmisja bezprzewodowa.

bang-olufsen.com

CHORD ELECTRONICS | REL ACOUSTIC

Polski dystrybutor firmy Chord Electronics zaprezentuje system, który otrzymał od naszej redakcji szczególną nagrodę – Statement Award 2017, którą honorujemy produkty będące wyznacznikiem jakości dla całej branży. Na system składa się transport CD Chord Blu MKII oraz przetwornik cyfrowo-analogowy DAVE.

Firma Voice pokaże także tzw. „SIX PACK”– czyli po trzy subwoofery REL G1 na kanał. Będzie to prezentacja systemu STEREO podczas której REL będzie chciał pokazać, jak dodanie najniższej oktawy zmienia odbiór muzyki.

voice.com.pl

METAXAS

Legendarna marka z lat 90. Kto nie pamięta takich wzmacniaczy jak MAS Solitaire? Był to jeden z niewielu wzmacniaczy, które były w stanie napędzić kolumny Sonus faber Extrema. O firmie pisaliśmy w sprawozdaniach z wystaw w Pradze i Monachium – warto zobaczyć. Na wystawie firma pokaże elektronikę oraz monitory - pokój 118 w hotelu Sobieski. A oprócz tego można będzie zobaczyć spektakularny wzmacniacz Memento Mori, którego można będzie posłuchać w strefie słuchawkowej ze słuchawkami AUDEZE.

Firma Metaxas & Sins będzie prezentować także pełny system obejmujący monitory Macrophones i wzmacniacz Ikarus. Tym, co czyni urządzenia Metaxas & Sins wyjątkowymi w świecie hi-end audio jest fakt, że Kostas Metaxas jest nie tylko artystą i projektantem, ale także inżynierem dźwięku wykorzystującym w swojej pracy analogowe magnetofony szpulowe Stellavox z mikrofonami Neumanna. Po raz pierwszy w Warszawie nasi goście będą mogli usłyszeć ponad 300 nagrań koncertowych Kostasa odtwarzanych z taśm na magnetofonie NAGRA IV-S. Motto Metaxas & Sins brzmi po prostu "bądź tam".

metaxas.com

WILSON BENESCH RESOLUTION

Brytyjska firma Wilson Benesch wprowadza na rynek nowe high-endowe zestawy głośnikowe Resolution. Należą one do serii produktów Geometry, a model Resolution zajmuje środkowe miejsce w referencyjnej serii Wilson Benesch, pomiędzy szczytowym modelem podłogowym Cardinal i szczytowym modelem podstawkowym Endeavour. Głośniki zostały zaprojektowane w Wielkiej Brytanii i tam też są produkowane. Zawarto w nich najnowsze rozwiązania w zakresie przetworników elektroakustycznych oraz nowoczesnych technik wykonywania kompozytowej obudowy z włókien węglowych połączonej z precyzyjnie obrobionymi elementami ze stopów metali.

Każda z kolumn wykorzystuje do odtwarzania dźwięków aż siedem głośników. W górnej części każdego Resolution znajduje się głośnik wysokotonowy zamontowany pomiędzy dwoma głośnikami średniotonowymi. Jeden z nich przeznaczony jest do reprodukcji wyższych tonów średnich a drugi do niższych tonów średnich. Powyższy układ przetworników nazwano w Wilson Benesch systemem Troika, który skutkuje uzyskaniem doskonałej zgodności czasowej i fazowej.

Partnerem dla kolumn Wilson Benesch będzie norweska firma Electrocompaniet. W tym roku posłuchamy systemu audio opartego na słynnych wzmacniaczach mocy AW-600 Nemo. Źródłami dla tego systemu będzie najnowszy, referencyjny odtwarzacz cd EMC-1 mk IV i odtwarzacz multimedialny ECM-2.

hificlub.pl

KONCERT VINCENTA BELANGERA

Muzyka na żywo w pokoju Audio Note (UK) – czyli show Vincenta Belangera grającego na wiolonczeli solo oraz z akompaniamentem muzyki odtwarzanej z urządzeń firmy Audio Note (UK). Do posłuchania będzie wszystko, co może zagwarantować firma Audio Note (UK): prezentacja muzycznych kontrastów na zestawie złożonym z perfekcyjnie dopasowanych elementów: tzn. klasyczny transport CD + 16-bitowy przetwornik D/A + wzmacniacz mocy z poziomu 3. według klasyfikacji Audio Note (UK) z asymetrycznym stopniem wyjściowym (single-ended) zawierającym triody 300B + o wysokiej skuteczności i łatwe do wysterowania kolumny głośnikowe Audio Note (UK) w egzotycznej wersji AN-E AlNiCo, które zostały specjalnie zaprojektowane do prawidłowej współpracy ze wzmacniaczami lampowymi single-ended o umiarkowanej mocy wyjściowej. Dystrybucją i sprzedażą Audio Note (UK) w Polsce zajmuje się Szemis Audio Konsultant oraz wybrane sklepy.

szemis.pl

Blumenhofer
GRAN GIOIA

Kolumny tubowe Blumenhofer goszczą już na Audio Video Show po raz trzeci, tym razem prezentowany jest najlepszy model tej marki — Gran Gioia. Pomimo dość dużych rozmiarów kolumny mają konstrukcję dwudrożną, z charakterystyczną tubą na górze. Amplifikacja - lampowa elektronika Cary Audio. Źródłem jest gramofon niemieckiej marki Scheu. Gramofony Scheu mają dużą masę, napęd paskowy i odwrócone łożyska. Cechują się niezrównaną równowagą tonalną oraz niezwykłą trwałością. System połączony będzie kablami Cammino.

audiosystem.com.pl

KEF
BLADE TWO

W tym roku firma KEF zaprasza do hotelu Sobieski na spotkanie z kolumnami marki KEF Blade Two i elektroniką Audio Hungary - węgierskiej manufaktury produkującej wzmacniacze lampowe, której wzmacniacz gościł na październikowej okładce naszego magazynu. Podczas imprezy wykorzystywać będziemy premierowe monobloki A15 SE ze specjalnej edycji tegoż producenta na lampach 6c33c. Resztę oferty Audio Hungary stanowią: zintegrowane wzmacniacze lampowe Qualiton A20i, Qualiton A50i, końcówkę mocy wraz z przedwzmacniaczem z serii Classic, przedwzmacniacz gramofonowy Qualiton PHONO, oraz Step-Up Transformer Qualiton MC.

Rockport Technologies
AVIOR II

Kolejną premierą będą najnowsze głośniki amerykańskiej legendy, firmy Rockport Technologies model Avior II. Głośniki zostaną zaprezentowane razem z lampową elektroniką firmy VTL: wzmacniaczami mocy MB-450 seria III Signature, referencyjnym przedwzmacniaczem TL-7.5 seria III i topowym przedwzmacniaczem gramofonowym TP-6.5. Źródłem będzie gramofon VPI model Avenger Reference z wkładką Lyra Etna.

rockporttechnologies.com

Nagra
HD – PRZEDWZMACNIACZ ZA 59 999 EURO!

Światowa premiera tego niezwykłego przedwzmacniacza! W przypadku tego przedwzmacniacza od pierwszych założeń do finalnej konstrukcji minęło szeć lat. Dziesięciu inżynierów dopracowało urządzenie w każdym detalu, od specjalnie skonstruowanych kondensatorów, poprzez transformatory do regulacji głośności aż po specjalne odsprzężenie tłumiące wszystkie niepożądane drgania. System dopełnią wzmacniacze Nagra HD AMP, Nagra DAC, zestaw głośnikowy ESA Red House, gramofon AVID Acutus Reference z 12” ramieniem EMT, a także przedwzmacniacz gramofonowy EMT JPA66.

nagraaudio.com

LampizatOr
PACIFIC DAC

Kolejna premiera, tym razem europejska! Polski LampizatOr na Audio Video Show pokaże najnowszy i jednocześnie najdroższy przetwornik cyfrowo-analogowy pod nazwą Pacific. Będzie on odtwarzał pliki wysokiej rozdzielczości z firmowego SuperKomputera Lampizator.

lampizator.eu

FIRMA RCM

Gauder Akustik DARK

Na tegoroczną wystawę Audio Video Show firma RCM Audio przygotowała kilka premier i niespodzianek. Jedną z naszych istotniejszych premier jest prezentacja najnowszej serii kolumn GAUDER AKUSTIK DARK. Na stoisku będzie można porozmawiać z ich konstruktorem, panem Rolandem Gauderem.

Vitus Model 103

Stoisko RCM-u odwiedzą również Hans Ole Vitus i Aleksander Vitus. Pierwszy z nich zaprezentuje swoje najnowsze monobloki SM-103 wraz z przedwzmacniaczem SL-103.

rcm.com.pl

FIRMA SOUNDCLUB

Podczas tegorocznej wystawy firma Soundclub zaprezentuje trzy systemy z różnych poziomów cenowych. W Studio TV4, jak co roku, zagrają urządzenia ze szczytów audiofilskiego high-endu. Kolumny HANSEN AUDIO zagrają z kompletnym wzmocnieniem TENOR AUDIO – od przedwzmacniacza gramofonowego po końcówki mocy. Jako źródło zagra najlepszy odtwarzacz SACD – SOULUTION 746 Plus – jeden z dwudziestu takich egzemplarzy na świecie. Gramofon i ramię Brinkmann uzupełni wkładka Air Tight, a okablowanie to oczywiście Jorma Design.

soundclub.pl

ZETA ZERO

Firma Zeta Zero zaprezentuje wstęgową, stereofoniczną kolumnę wszechkierunkową, emitującą dźwięk przestrzennie - ORBITAL360Stereo. Kolumny te, dzięki uniwersalnej konstrukcji, można użyć na dwa sposoby: jako kolumnę pojedynczą stereofoniczną lub też jako dwie tradycyjne mono, bądź dwie stereo.

Dwa lata temu po sukcesie  standardowych wszechkierunkowych (3D) kolumn  ORBITAL360 firma zadała sobie pytanie: „Co by było, gdyby na ich bazie zbudować przetwornik wstęgowy, ale nie jednokanałowy (mono), a stereofoniczny i duet takich nowatorskich kolumn stereofonicznych zasilić wzmacniaczem stereo?”. Jak czytamy w materiałach firmowych, „efekt dźwiękowy przeszedł nasze wszelkie oczekiwania, co skłoniło nas do zgłoszenia tego rozwiązania do Urzędu Patentowego RP”.

Używając takiej jednej kolumny eliminujemy problem znienawidzonego przez wielu audiofilów wspomnianego „sweetspotu”, ponieważ w przypadku naszej konstrukcji, obojętne gdzie siedzimy, zawsze odległości od lewego i prawego kanału emitowanego dźwięku z niej są niemal identyczne. Dodatkowo, jeśli użyć dwóch takich kolumn, eliminujemy także problem zmiany głośności przy przemieszczaniu się po pokoju. Co niezwykłe - im dalej się jest od naszej pojedynczej kolumny stereofonicznej, tym efekt przestrzeni staje się głębszy.

audio-high-end.com

FIRMA NAUTILUS

W Hotelu Tulip, w sali Tulip 2 show poprowadzi mistrz Gerhard Hirt, prezentując najnowsze dziecko powiązanej z AYON AUDIO marki LUMEN WHITE – wolnostojące i zaskakująco kompaktowe zestawy głośnikowe Kyara, napędzane elektroniką Ayona, w postaci monobloków Vulcan, przedwzmacniacza Spheris III, najnowszych źródeł: CD-35 w unikalnej specyfikacji „High Fidelity” i streamera S10 oraz gramofonu Zet 3. Wszystkie komponenty podłączone będą topowymi modelami przewodów holenderskich firm: Crystal i Siltech.

Na parterze, w Sali Wilanów II firma fundamentami hotelu Sobieski za pomocą topowych głośników AVANTGARDE ACOUSTIC Trio, po raz pierwszy w historii Audio Video Show uzupełnionych trzema modułami Basshorn! Zestaw zasilany będzie własną elektroniką w postaci monobloków z dedykowanym preampem. Muzykę z plików i streamingu dostarczy high-endowy serwer/streamer Plato produkcji Brytyjczyków z Convert AV. Ale to tylko część imprezy – na deser każdej z prezentacji odbędzie się porównanie szczytowych tub z podstawowymi Duo XD, żeby sprawdzić, jak te ostatnie poradzą sobie w sali o stosunkowo dużej powierzchni.

W pokoju 616 zagra natomiast tegoroczny hit wystawy: najnowsze jubileuszowe monitory DYNAUDIO Special 40. Towarzyszyć im będą: znakomita integra OCTAVE V 110 SE oraz high-endowe źródła: ACCUPHASE DP-720 oraz gramofon najnowszy TRANSROTOR Massimo, który będzie można zobaczyć na grudniowej okładce „High Fidelity”. Kropkę nad „i” postawią okablowanie i akcesoria firm: Siltech, Acrolink i Acoustic Revive. Natomiast na parterze, w Holu 0 planowana jest inwazja winyli, m.in. z wytwórni Stockfisch.

Na Stadionie Narodowym natomiast będzie bardzo nowocześnie. W pokoju Sky Box 228 pokazana zostanie seria produktów Dynaudio, którymi Duńczycy zaskoczyli cały świat, można będzie także posłuchać najnowszych wersji znakomitych aktywnych głośników Focus XD. Wspólnie z firmą Sony Naitilus pokaże, jak wygląda referencyjny obraz w kinie domowym, a o dźwięk zadba system nagłośnieniowy składający się m. in. z głośników Dynaudio. A na korytarzu (poziom +1) przyjrzymy się nowościom Transrotora, Chario, Spendora i nie tylko!

nautilus.net.pl

FIRMA AUDIO CENTER POLAND

Zaczynamy nietypowo, bo od systemów kojarzonych z lifestylem – systemów firmy RUARK. Ta brytyjska firma, specjalista głośnikowy, zaprezentuje pełną gamę swoich produktów: radio Bluetooth R1 DELUXE, głośnik Bluetooth MR1 BLUETOOTH („Aston Martin wśród radioodbiorników DAB” – R1, „THE SUNDAY TELEGRAPH”), systemy all-in-one Bluetooth R2 i R4, a także niezwykłą konsolę R7 Mk III - zintegrowany system audio stylizowany na konsole radiowe z lat 60., ale wyposażony we wszystkie technologie rodem z XXI wieku i niesłychanie wygodny w użytkowaniu.

Po sukcesie na wystawie High End 2017 w Monachium, także w Polsce można będzie zobaczyć i usłyszeć nową serię Silver firmy MONITOR AUDIO. Także CAMBRIDGE AUDIO zaprezentuje najważniejszą nowość w segmencie audio i wideo wysokiej jakości – odtwarzacz Ultra HD CX UHD. CX UHD odtwarza płyty Blu-ray 4K. Dzięki wyjątkowej uniwersalności możemy za jego pomocą odtworzyć płyty optyczne Blu-ray 4K, Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD, DVD-Audio, SACD oraz audio CD.

Firma Cambridge Audio jest znana nie tylko z komponentów hi-fi, ale i z przepięknych, przemyślanych w każdym szczególe głośników Bluetooth. W Warszawie można będzie zobaczyć ich kulminację, serię YOYO w wykończeniu przygotowanym przez Marton Mills, cieszącego się światową sławą procenta wysokogatunkowych materiałów ze 100% wełny, dostarczającego swoje produkty od 1931 roku.

Ważnym wydarzeniem będzie pierwsza prezentacja produktów marki ROKSAN pod flagą Audio Center Poland. W sekcji przeznaczonej dla słuchawek warto poszukać stoiska firmy ULTRASONE. Ten niemiecki specjalista przygotował nowości w serii Go Bluetooth oraz Performance z adapterem Bluetooth Sirius.

Interesująca będzie także prezentacja elektroniki ARCAMA i kolumn NEAT ACOUSTICS – te ostatnie po raz pierwszy w Polsce. Elektronika będzie się składała ze stereofonicznego amplitunera SR250 oraz odtwarzacza Blu-ray UDP411 oraz bezprzewodowego streamera rPlay.

audiocenter.pl


INFORMACJE O WYSTAWIE W PIGUŁCE

Termin: 17-19.11.2017
Miejsce: Stadion PGE Narodowy, hotele Sobieski i Golden Tulip.
Organizator: Adam Mokrzycki Services

Godziny otwarcia:
Piątek 17.11.2016: 13.00 – 20.00
Sobota 18.11.2016: 10.00 – 20.00
Niedziela 19.11.2016: 10.00 – 18.00

Dane organizatora:

Adam Mokrzycki Services

ul. Bolkowska 2D
01-466 Warszawa
Tel.: +48 602 26 86 20

info@audioshow.pl

www.avshow.pl