pl | en

Kolumny Monitor Audio BR6 i co dalej?

Szanowny Panie!

Jako stała czytelniczka Pana artykułów na stronie HF chciałabym zwrócić się do Pana z gorącą prośbą o pomoc w skompletowaniu sprzętu grającego. To właśnie lektura Pana tekstów skłoniła mnie wreszcie do wymiany starego sprzętu na nowy. Opierając się na Pana opiniach pierwszym zakupem jaki poczyniłam to zakup kolumn Monitor Audio BR6 (zakup ten był uzasadniony stanem moich starych, całkowicie już "przegniłych" kolumn :-)).
Niestety teraz nie mam zupełnie żadnego pomysłu jaki powinien być kolejny zakup i jaki powinnam wybrać sprzęt, który będzie idealny do wybranych kolumn, a jednocześnie dopasowany do moich możliwości finansowych (jak widać po zakupie kolumn nie jestem audiofilem z najwyższej, ani wyższej półki :-) bo niestety nie mogę wydać na sprzęt zawrotnych sum). Z uwagi na stan finansów następnym planowanym zakupem mają być kable, gdyż na razie będę posiłkować się starym wzmacniaczem Diory (WS 4421).
Po tym trochę przydługawym wstępie (proszę wybaczyć, ale jestem tylko kobietą :-)) przejdę do meritum.

W związku z Pana szeroką wiedzą i bezinteresowną chęcią udzielania cennych rad bardzo prosiłabym również o kilka wskazówek jakie kable powinnam zakupić w chwili obecnej. Pragnę dodać, że w niedalekiej przyszłości zamierzam wymienić stary wzmacniacz, gramofon, odtwarzacz CD i tuner, dlatego też gdyby mógł mi Pan podać sensowne rozwiązanie jaki sprzęt będzie pasował do zakupionych już kolumn.
Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki jakiej słucham to przekrój jest dość szeroki począwszy od muzyki dla dzieci, klasycznej, rock, ska i punk rock. Co do wielkości pomieszczenia to będzie ono zmienne, ale w przybliżeniu można określić na ok. 18 m2.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie dotyczące skompletowania sprzętu.

Oczekując odpowiedzi, serdecznie pozdrawiam,
Edyta

Witam!

Nie musi się pani co usprawiedliwiać ani z bycia kobietą, ani z kolumn – z obydwu może być pani po prostu dumna i kichać na wszystko! :)

Monitory to bardzo dobry początek do wszystkiego. W tym zakresie cenowym jest kilka interesujących propozycji. Pierwszą i podstawową powinien być system NAD-a. Nie jest najpiękniejszy, ale gra jak trzeba. Drugi to system Music Hall cd15.5 + a15.5.
Ale można też inaczej – jest niedroga firma Mistral (dystr. Polpak). Tam zakupiłbym jakiś wzmacniacz lampowy i do tego odtwarzacz CD Music Halla. I dopiero wtedy bym coś kombinował z kablami, bo wcześniej to nie ma sensu. Kupiłbym do tego komplet kabli Supra, potem też ich kable sieciowe i po sprawie. Jeśliby jednak punk rock brzmiał w zbyt „ufryzowany” sposób, to wówczas niedrogie kable Chorda będą jak znalazł.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła