pl | en

Wzmacniacz do 10 000 zł


Dzień dobry!

Chciałbym sie zwrócić sie do Państwa z następującą sprawą – zrobiłem sobie przegląd wzmacniaczy zintegrowanych za około 10 tys. zł i zadzwoniłem do paru salonów celem porady - ale każdy mówi to, co uważa lub promuje produkty, na których więcej zarabia, więc nie do końca można polegać na opiniach sprzedawców. Ale udało mi się coś niecoś odsłuchać.

Posiadam kolumny Focal Aria EVO X 4 + wzmacniacz Rega Elex mk4 + streamer eversolo A6, wszystko spięte dobrymi kablami TelurriumQ blackII

No i teraz: chciałem wymienić wzmacniacz (wydaje sie najsłabszym ogniwem), ma oferować to co Rega Elex - czyli bardzo muzykalne, lekko ciepłe granie, ale nieco bardziej subtelne i szczegółowe, a z drugiej strony otwarte i angażujące, lekko dociążone i dynamiczne. Idealny byłby Sugden A21, którego raz słuchałem, ale to klasa A i mega sie grzeje.

To, co już odsłuchałem w klasie AB:

- Atoll IN200 i IN 300 - bardzo podobne granie, IN 300 jednoznacznie lepszy, ale bardziej liniowy i nie taki już muzykalny, a sporo droższy. IN 200 – kiedy się przełącza między IN200 i Elexem to różnice znikome i dopiero przy dłuższym słuchaniu słychać wyższą dynamikę Atolla, ale różnica nie taka duża. Rega z kolei bardziej muzykalna i wciągająca - ma leciutki czar lampy, Atolle są dość surowe.

- Rega Elicit mk5 - no lepszy, to prawda, pod każdym względem od Elexa mk4, ale tylko trochę - różnice słyszalne, ale minimalne, cały czas bardzo podobne granie, tylko więcej środka, bardziej liniowy, jak to sie mówi, a dużo droższy.

- Naim XS3 - jeszcze dynamiczniejszy od wszystkich powyższych, z naprawdę wielkim dociążeniem, angażujący, ale juz megadrogi (a z drugiej strony brak mu mikroszczegółów, subtelności i detali) - przy dłuższym słuchaniu nie taki fajny. Kilka utworów przy odsłuchu jest mega, ale juz po godzinie za bardzo dociążony i trochę ten brak subtelności przeszkadza.

Okazuje się, że jest jeszcze włoski Unison Research Unico Due – możliwe, że jeszcze fajniejszy od wszystkich powyższych.

Czy czytając powyższe informacje moglibyście Państwo jeszcze mi cos zasugerować - chodzi też o to, żeby nie pominąć jakiegoś rodzynka. Chciałbym juz kupić wzmacniacz i zakończyć temat na kilka lat mając poczucie że cały rynek przejrzałem :)

Z góry bardzo dziękuję,
Piotr


Witam panie Piotrze!

Niestety nie wszystkie z podanych przez pana wzmacniaczy słyszałem. Ale jeśli ja bym czegoś szukał do Focali z pańskimi wymaganiami, to byłby to zapewne wzmacniacz włoskiej firmy Norma, ma taki fajny model: Norma Audio HS-IPA1. Można go w przyszłości rozbudować, jeśli to będzie potrzebne, o DAC.

A jeśli nie, to najbliżej do niej byłoby chyba Atollowi, to granie w tym samym duchu :) A jeśli trochę drożej, to Simaudio Moon. I tego bym się trzymał.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Witam!

Dziękuję za słowo komentarza, właśnie o to mi chodziło - szary „kowalski" meloman nie wpadłby na ma markę Norma, czy też Simaudio - tutaj rozumiem że chodzi o model Moon 250i v2?

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr

Dokładnie tak – Simaudio by Moon 250i v2 WP