pl | en

Streamer do Lebena CS600X


Witam Panie Wojtku!

Jako stary „analogowiec" długo broniłem się przed streamerem. Teraz jednak chciałbym mieć urządzenie, które będzie czasem wykorzystywane do słuchania z Tidala.

Patrząc na moje klocki widzę, że może być ono podpięte do Lebena CS-600X lub via Accuphase DP-410. Czy może Pan doradzić jakieś modele godne tych Japończyków? Kompletnie nie mam doświadczenia w tym temacie, więc tylko w Panu nadzieja.

Pozdrawiam,
Wojtek


Witam panie Wojtku!

Najprostszym wyjściem byłoby kupienie Lumina U2 Mini i po sprawie. Chyba, żeby Wattson Audio LINK. To niewielkie, ale super urządzenie. I kto wie, czy nie lepsze dla Lebena. A jeśli już całkiem coś tańszego, to iFi Zen. Ale ja bym jednak zawalczył o lepszy odtwarzacz.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła
Witam!

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dokładnie przeanalizowałem Pana propozycje. Mam jednak pytanie – czy mógłby mi Pan wyjaśnić jak te sprzęty zgrały by się z moim systemem.

Lumin i iFi Zen to transporty, więc muszą być podpięte przez DAC-a Accuphase'a do Lebena.
Wattson ma własnego Dac-a w środku i tu podepniemy go prosto do Lebena.

DAC Accuphase'a obsługuje 24 bity/192 kHz, a Wattson idzie wyżej. Czy to będzie słyszalne ?, czy sposób podpięcia – streamer transport z Accuphasem a streamer z własnym „dakiem” zrobi różnicę?

I drugie pytanie – nie ukrywam, że największą ciekawość wzbudził u mnie Wattson. Niestety wszystkie informacje, które o nim znajduję są z przed minimum dwóch lat. Nie znalazłem informacji czy dekoduje już pliki MQA ?, czy jego aplikację obsługuje już android ?, i gdzie go szukać ???. To, co pokazuje się w sieci jest nieaktualne.

Pozdrawiam,
Wojtek
Witam!

Ach, zapomniałem, że to chodzi tylko o Lebena. W takim razie D3 Lumina byłby akurat. Wattson wydaje mi się ciekawszy, bo ma bardziej nasycone, gęste, ciepłe brzmienie, ale niestety nie potrafię odpowiedzieć na pańskie pytania - musiałby pan się skontaktować bezpośrednio z producentem. To malutka firma, stąd zapewne nie do końca dopracowana strona, ale, jak sądzę, powinni panu szybko odpowiedzieć. Może pan też równolegle zapytać polskiego dystrybutora, firmę Audio Atelier.

Co do plików powyżej 24/192, raczej bym się tym nie przejmował, na rynku są ekstremalnie rzadkie.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła