pl | en

System dla dojrzałych – i co dalej?


Dzień dobry Panie Wojtku!

Czytając regularnie „High Fidelity” skompletowałem sobie w ciągu kilku lat w pełni (w większości z elementów używanych) polecany przez Pana „Zestaw dla dojrzałych": kolumny Spendor SA1 z dedykowanymi drewnianymi podstawkami Spendora, odtwarzacz CD Cyrus 8 SE z zasilaczem PSX-R, integrę Heed Obelisk z zasilaczem X-2, wszystkie kable - interkonekt, głośnikowy i zasilające marki Furutech serii Evolution, subwoofer marki REL (model T3) oraz  kondycjoner Audience Adept Response aR12. Jedyna różnica jest taka, że nie wszystkie kable zasilające to Evolution I, część to ich następca Evolution II.

Na razie nie planuję zakupu gramofonu, bo posiadam bardzo duży zbiór płyt CD, których na co dzień słucham, a do wyboru nowych służy mi Tidal poprzez streamer Bluesound Node 2i i DAC Nostromo Wolf 2 z dedykowanym zasilaczem tej firmy. Mam odrębny pokój wyłącznie do odsłuchów, mały o pow. 11 mkw, ale z ustrojami akustycznymi.

Generalnie jestem zadowolony z dźwięku, ale chciałbym zrobić krok dalej.  Co Pan może polecić? Jestem bowiem bardzo ciekaw, co Pan miał na myśli pisząc o tym zestawie (cyt.): „Audience otwarł go na zupełnie nowe możliwości. Ale to już zupełnie inna historia…" Proszę o przysłowiowe dwa słowa na ten temat, abym wiedział, w którą stronę mogę pójść dalej z tym zestawem w moich warunkach. Muzyki słucham różnej, kiedyś głównie rocka, obecnie więcej spokojnego jazzu i trochę klasyki.

Serdecznie pozdrawiam,
Artur


Panie Arturze!

Niestety to było tak dawno temu, że już nie pamiętam co miałem na myśli. Ale jeśli już bym coś zmieniał, to może wzmacniacz, na jakąś dobrą lampę? Ideałem byłby Audio Note, który testowałem, jeśli to nie za duże pieniądze. Ale to byłby system po prostu wyjątkowy.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Pacuła