pl | en

Elektronika do kolumn Harbeth P3ESR XD


Witam Panie Wojciechu!

Posiadam 2 systemy, jeden oparty o Harbethy M40.2, w którym naprawdę wszystko mam dopracowane i elementy składające sie na ten system są, że tak powiem, wysokiej klasy. Same kable głośnikowe są w cenie kolumn.

Drugi system jest całkowicie budżetowy, oparty o Harbethy P3ESR XD. Wiem, że testował Pan te monitorki i wie Pan dobrze na co je stać. Choćbym nie wiem jak dopieszczał mój główny system nigdy nie osiągnę tego, co prezentują te małe monitorki w moim budżetowym systemie. Znowu wychodzi na to, że – załóżmy – około 80% dźwięku systemu stanowią kolumny. Moje pytanie brzmi jakim cudem jest Pan w stanie tyle lat trzymać sie M40.1 i ulepszać elektronikę, kable itd. skoro sama zmiana modelu na nowszy da więcej niż te upgrejdy?

Pozdrawiam
Patryk


Witam!

Harbethy są na tyle dobre, że w moim systemie i w moim ustawieniu pokazują wszystkie zmiany lepiej niż ich wymiana na nowy model. No i świetnie się wpisują w mój pokój, w jego akustykę. Może, jak dojdę do ściany, wtedy pomyślę o wymianie M40.1 na coś innego, ale i to nie jestem pewien :) A 80 % dźwięku to nie same kolumny, a pokój plus kolumny. Być może dlatego łatwiej panu osiągnąć coś, co panu odpowiada, z małymi kolumnami, ponieważ nie mają one basu, z którym zwykle jest problem.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Pacuła