pl | en

Wzmacniacz słuchawkowy do Meze Empyrean

Witam ponownie!

Odzywam się, bo już wiem co i jak, prawie wiem, w końcu się udało. Długo to mi zajęło, ale przynajmniej już wiem co chciałbym osiągnąć w swoim end-game.
Dziś miałem możliwość posłuchać Meze Empyrean, które korciły mnie od dłuższego czasu, ale nie było możliwości ich posłuchać. Słuchałem z A&K Kann Cube.
I Meze to dla mnie strzał w dziesiątkę, w tym momencie Meze sprawiają, że plan z dwoma parami słuchawek nie ma sensu i byłby to tylko strzał w kolano, bo znalazłem słuchawki, które mnie w pełni zadowalają, a do tego odnajdują się w każdym gatunku. Jednocześnie detronizując moich dotychczasowych faworytów w postaci ADX5000 i LCD 3.
Teraz zostaje dobrać resztę toru, a potem sukcesywnie zbierać fundusze i kupować po kolei elementy toru, bo słuchawki można uznać za wybrane w 100% dobrze i świadomie.

Czy byłby Pan w stanie mi doradzić nad czym powinienem się zastanowić w kwestii DAC-a i wzmacniacza do Meze?

W przypadku DAC-a rozważam trzy na ten moment: Matrix X Sabre Pro MQA wraz z konwerterem SPDiF i kartą USB pod połączenie I2S, Ayon Sigma oraz Aqua Acoustic La Scala( dosyć ciekawy przetwornik mi wpadł w oko, lecz jeśli już to jedynie rozważałbym go jako używkę z racji zbyt wysokiej ceny sklepowej, która jest poza moim zasięgiem). Tylko problem z DAC-iem jest taki, że kompletnie nie mam gdzie ich posłuchać, bo wszystko jest poza moim zasięgiem w sklepach, które są akurat nie w moim mieście. Więc choć nie chcę, to zakup DAC-a będzie chyba w ciemno, bo innej możliwości nie mam. Ewentualnie zostawiając sobie prawo 14 dniowego zwrotu w przypadku nowego urządzenia.

W przypadku wzmacniacza jest prościej, bo akurat te co na ten moment mnie interesują będą w miarę łatwe  do przesłuchania z Meze. Na ten moment  rozważam Feliksa Euforię, Ayona HA 3 i chyba wyżej cenowo już nic, bo też nie chciałbym zbierać pół życia funduszy na to.
I bardzo możliwe, że w niedługim czasie będę miał możliwość posłuchać obu w Q21.

Pozdrawiam
Adam


Panie Adamie,
nie wszystkie rzeczy o których pan mówi znam, więc... Ale, tak generalnie - proszę posłuchać Myteka Brooklyn Bridge. To DAC, odtwazracz plików i wzmacniacz słuchawkowy - DAC i wzmacniacz są genialne. Nigdy nie myślałem, że takie niewielkie coś może tak zagrać. A jesli nie, to może właśnie Felix ijakiś zewnętrzny DAC, może Ayon byłby naklepszym wyjściem :)

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła