pl | en

Kable za 7000-8000 zł

Szanowny Panie Wojtku! 

Na swoje (nie)szczęście stałem się posiadaczem kolumn Sonus Faber Auditor (1. generacja), które prawdopodobnie dostaną u mnie dożywocie. Dość szybko się okazało, że znalezienie dla nich wzmacniacza nie jest prostym zadaniem, tym bardziej dla amatora, który kojarzył tylko marki budżetowego sprzętu audio.  
Sugerowane na forach integry nie sprostały zadaniu, a wzmacniacze lampowe były odradzane z powodu braku wystarczającej mocy do zasilenia moich monitorków.

Dzięki pomocy dobrych ludzi z branży stałem się właścicielem NAD-a M3, który został upgradowany do nowszego M32. Korzystając z możliwości jakie posiada NAD M32, znalazła się w nim karta BluOS, i źródłem stał się Tidal – co jest rozwiązaniem bardzo wygodny i nieograniczającym. Dodatkowym atutem są oszczędności na przewodzie zasilającym oraz interkonekcie. Obecnie jestem na etapie poszukiwania przewodów głośnikowych oraz przewodu zasilającego, wstępnie wybór padł na głośnikowe Tara Labs The One oraz zasilający Audioquest Thunder.

Ponieważ szukam raczej używanego sprzętu, chociaż nie wykluczam również nowego(w ograniczonym budżecie chcę osiągnąć jak najlepszą jakość muzyki), możliwość przesłuchania różnych przewodów jest dość ograniczony – również z uwagi na miejsce zamieszkania.

Dlatego chciałbym gorąco prosić o pomoc w wyborze przewodów, które najlepiej by się sprawdziły, a gdyby w Pana ocenie wskazana była również wymiana elektroniki, to jestem otwarty wszelkie na propozycję. Jeżeli uzna Pan za najlepszy wzmacniacza analogowy, to również prosił bym o propozycję DAC-a, najchętniej (ale nie jest to warunek konieczny) z opcją streamera.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Darek

PS.

Słucham różnej muzyki, przeważnie jest to jazz najczęściej smooth, ale również muzyka rockowa czy poważna.
Wiem że ideałem byłby gramofon, ale to wiąże się z koniecznością zakupu kolekcji drogich płyt. Może kiedyś „dorosnę" ale na dzisiaj chciałbym pozostać przy Tidalu lub innym serwisie z muzyką w dobrej jakości.


Witam!

Z warunkami zastatnymi, jeśli odpowiadają potrzebom, nigdy nie dyskutuję, bo to byłoby strzelanie w ciemno. Dlatego zakładam, że NAD zostaje :) A co do kabli, to generalnie radziłbym kupować je systemami, z jednej firmy. Można oczywiście mieszać, ale to trudna praca i trzeba ileś kombinacji przesłuchać, a i tak pewności nie ma. A w ramach jednego producenta znacznie łatwiej znaleźć synergię. Dlatego, jeśli Tara Labs, to Tara Labs, a jeśli Audioquest, to Audioquest.

Ale ja bym posłuchał najpierw japońskich kabli Hijiri (testowaliśmy), proszę wypróbować taki komplet, na pewno się panu spodoba :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła
Witam!

Dziękuję za szybką odpowiedź, zapewne Hijiri są bardzo ciekawe, jednak przekraczają moje możliwości finansowe (mam przeznaczone na oba kable 6-7k PLN i za taką kwotę mogę kupić zestaw Tary lub Audioquesta). Czy Harmonix (X-DC350 SM i HX 101 SLC) mógłby być dobrym wyborem, czy nowsze modele to tak duży progres, że Harmonixa nie warto rozważać? Do elektroniki nie jestem przywiązany i mogę w każdej chwili ją wymienić. Jestem bardzo ciekawy propozycji wzmacniacza…

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
Darek
Witam!

A nie, spoko – Harmonixy też będą fajne, po prostu firma zmieniła miedź, ponieważ nie produkują już PCOCC i dlatego mamy nową nazwę :) A co do wzmacniacza, to ja bym wypróbował jakiegoś lampowego polskiego klasyka, w rodzaju Haiku-Audio, na przykład z przetwornikiem Myteka :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła