pl | en

Towarzystwo dla Rogue Audio Cronum Magnum II

Dzień dobry Panie Wojciechu!

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza od pół roku, w związku z czym po okresie wygrzewania, powoli zastanawiam się nad kolejnymi elementami toru. Dodam, że piecyk charakteryzuje się nasyconym, ,,kalorycznym'' brzmieniem. Czytając ostatnio recenzję Ayona Spirit V, mogę napisać, że to podobna szkoła:)

Mam kilka typów w kontekście kolumn i źródła:
1. Kolumny: Audio Academy Hyperiony IV Plus lub Adiovectory QR5.
2. Źródło: Audiolab 8300 CDQ + Pro-Ject Stream Box S2 Ultra + kabel USB Fidata HFU 2 lub  Primare CD 15.

Jeszcze do niedawna planowałem zakup samego DAC-a, jednak płyta  CD  chyba cały czas się broni i bliżej mi do rozwiązania uniwersalnego. Słucham głównie rocka 80%, 20% jazz. Zależy mi na dobrej dynamice, kontroli dolnych rejestrów, odrobinie wyrafinowania i finezji.

Mam  wątpliwości odnośnie spełnienia wymagań co do powierzchni dla QR5. Salon z kuchnią dają niby ponad 30 m2, natomiast wydzielone miejsce odsłuchowe na dłuższej ścianie to połowa tej wartości. Wysokość to 2,7 m, odległość kolumn od miejsca odsłuchowego również około 2,7 m. W załączeniu przesyłam układ pomieszczenia. W dalszej kolejności dylematy będą dotyczyć okablowania i tutaj mam na uwadze: Luna Cabels lub coś z Tellurium Q.

Prosiłbym o Pana podpowiedź w kontekście powyższych typów, może jakiś innych wariantów.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Łukasz
Panie Łukaszu!

Fajny wzmacniacz :) Można na nim zbudować naprawdę fajny system. Najpierw kolumny. Rzeczywiście – Q5 są, moim zdaniem, trochę za duże do pana pokoju, dlatego ja bym posłuchał Q3. Tak w ogóle, to maja one balans tonalny bardziej zbliżony do tego, czego słucham na co dzień. Druga możliwość – Spendory, z serii A. Proszę posłuchać dowolnego modelu, zdziwi się pan, jak pięknie to gra z lampami.

I wreszcie źródło. Ma pan rację – płyta CD jeszcze długo będzie grała lepiej niż pliki, przynajmniej moim zdaniem. W tej konfiguracji Primare wydaje się idealnym wyjściem. Nie jest specjalnie drogi – w stosunku do wzmacniacza – a niebywale funkcjonalny i ładnie gra. Właściwie to sam pan sobie wybrał system, ja występuję więc tylko w roli „potakiwacza” :)

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Pacuła