pl | en

Witam!

Znajomy powiedział mi, że sprzedaje Pan podobno swoje Harbethy. Proszę o informację, jaka jest cena i czy nadają się do pomieszczenie 18 m2 z otwartą do połowy jedną ścianą na resztę mieszkania. Obecnie gram na Dynaudio C1.

Pozdrawiam
Krzysztof
Witam!

To trochę przedwczesne :) Powiedziałem, że docelowo chcę kupić topowe JBL-e, albo coś innego, ale to jeszcze nie teraz...

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła
Witam!

Wczoraj sprzedałem swoje C1. Zamierzam kupić jakieś dobre monitory. Dynaudio były świetne ale po 4 latach użytkowania mam ochotę spróbować czegoś lepszego. Zastanawiam się nad Sonus Faber Extrema lub Herbeth 40.1 Mam możliwość zakupu Extrem w idealnym stanie od pierwszego właściciela. Przed Dynaudio długo grałem na SF Electa Amator i mam sentyment do tej marki. Proszę o podpowiedź, które kolumny Pana zdaniem lepiej pasuję do mojej elektroniki i pomieszczenia. Jak pisałem, mam pokój 18 m2 z otwartą do połowy jedną ścianą na resztę mieszkania, z dobrą akustyką.

Sprzęt:
końcówka Krell KSA-250
pre Krell KRC HR
przetwornik Wadia 27Xi
transport Wadia 16
interkonekt XLR Mit MH-850 Shotgun Evo
interkonekt XLR Kimber KS-1136
interkonekt głośnikowy Mit Mi-350 Shotgin Evo
sieciówki i kondycjoner Shunyaty.

Pozdrawiam
Krzysztof
Witam!

Myślę, że w tej sytuacji bardziej się panu spodobają Extremy. I łatwiej wpasują się w pokój. Proszę je brać, będzie dobrze:)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła
Witam!


Cały czas się jeszcze waham, za Extremy musiałbym zapłacić 27 000 zł, są praktycznie jak nowe, od pierwszego właściciela, a Harbethy mogę mieć za 24 000zł też jak nowe. Żadnych nie mam możliwości odsłuchać w swoim systemie. Zaczynam bardziej się skłaniać do Harbethów, nie wiem tylko, czy nie będą za duże do mojego pokoju.

Krzysztof


Będą za duże... WP
Witam!

Dziękuję za podpowiedź! Też przypuszczałem, że będą za duże. Decyduję się więc na Extremy. System budowałem przez lata i dobierałem po kątem Extrem, więc powinny się sprawdzić. Nigdy ich nie słuchałem ale cały czas chodziły mi po głowie, nie pozostaje mi nic innego jak ich spróbować, bo nigdy nie dowiem się jak grają. Jeśli wpasują się w moje oczekiwania, to będą to kolumny docelowe. Przed C1 miałem kilka lat Electy Amator i byłem z nich bardzo zadowolony. Dam znać jak zagrają.

Mam już Extremy, wpasowały się w system jeszcze lepiej niż myślałem. Udało mi się uzyskać niezwykle spójne, analogowe i angażujące brzmienie. Nie ma nic wspólnego z typowym tranzystorem. Z cyfrowego źródła wydusiłem już chyba wszystko...

Bardzo dziękuję za pomoc!

Teraz rozpoczynam przygodę z winylem. W zeszłym miesiącu kupiłem gramofon Dr. Feickert Woodpecker i używane ramię Ortofon RS-309D. Wczoraj nabyłem wkładkę Koetsu Black Goldline. Zastanawiam się teraz jakie kupić pre-phono. Wkładka jest bardzo muzykalna, więc pre powinno być raczej szybkie i przejrzyste.
Wytypowałem RCM Sensor II i Krell KPE Reference. Który Pana zdaniem będzie lepiej pasował?

Pozdrawiam
KrzysztofWitam!
Krella nie znam, ale RCM-a bardzo dobrze - to fantastyczny przedwzmacniacz, cóż mógłbym do tego dodać :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła