pl | en

Dzień dobry!

Mam taki oto dylemat: zestaw składa się ze wzmacniacza Roksan Kandy K1 mkIII, CD tej samej linii, kolumny Castle Severn 2. Niestety parę dni temu odtwarzacz skapitulował i muszę poszukać nowego.

Dylemat zaś polega na tym, że od paru tygodni mam Cambridge Audio Dacmagic 100, kupiłem to urządzenie, żeby podłączyć do wzmacniacza odtwarzacz DVD Samsung bez klasycznego wyjścia audio RCA. Poza tym mam odtwarzacz Yamaha CD S300, taka sobie tanioszka, kupiłem ją ponieważ mam bardzo dużą bibliotekę audiobooków na CD-R lub pendrajwach. Tak z czystej ciekawości podłączyłem Yamahę do DAC-a, no i okazało się, że przepaść dzieląca poprzednio obydwa odtwarzacze zmalała znacznie, mój osłuchany muzycznie syn stwierdził, że woli teraz słuchać  Yamahy.

Mam miejsce tylko na jeden element w miejsce Roksana, albo to będzie odtwarzacz Roksan Kandy K2, albo końcówka mocy Roksan Caspian, używana, ale w znakomitym stanie. Na nowe urządzenia z serii 3, nie stać mnie po prostu, chociaż wiem, bo słuchałem w salonie, że są znakomite. Co powinienem zrobić, zostać z „dakiem” i Yamahą jako źródłem i dodać końcówkę do bi-ampingu, czy wrócić do Roksana jako źródła zastępując stary odtwarzacz nowym z serii Kandy 2? Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam serdecznie
Jerzy
Panie Jurku!

Nie pisze pan tego wprost, ale rozumiem, że DAC CA działałby także jako przedwzmacniacz, prawda? Jeśli tak, to myślę, że znacznie lepszym wyjściem będzie jednak kupienie wzmacniacza zintegrowanego. To może być Ksapian Kandy 2, jest bardzo fajny, ale może posłucha pan wzmacniaczy Music Hall i SoulNote? Myślę, że to byłoby lepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła