pl | en

Witam serdecznie!

Jako, że miał Pan do czynienia z różnymi stolikami pod sprzęt, może się Pan orientować, jak sprawdza sie drewno, czy granit...Postanowiłem zrobić u stolarza stolik audio. Pytanie dotyczy materiałów na półki. Czy uważa Pan, że drewno sosnowe jest dobre ? Czy może użyć drewna sosnowego jako ożebrowanie, a półki zrobić z MDF, sklejki, czy innego materiału. Będą stały na kolcach, wkręconych w ożebrowanie stolika.  Czy uważa to  Pan za dobry pomysł takie materiały? Może ma Pan inny ? Jak może to wpłynąć na brzmienie? Obecnie sprzęt stoi w szafce RTV z MDF.

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Krzysztof
Witam!

To jest właśnie to, za co płacimy - doświadczenie i wiedza. Nie jestem producentem, nie mam więc wiedzy z pierwszej ręki. jednak z tego, co zauważyłem, najlepsze rezultaty daje drewno, ew. w połączeniu z metalem. Czasem do głosu dochodzą inne rozwiązania, jak szkło w stoliku Artesania, ale tylko w specjalnej aranżacji. Nie ma więc jasnej recepty. Bo przecież Keiser robi fantastyczne półki z metalowym stelażem i dość skomplikowanymi półkami.
Jeślibym miał więc robić coś samodzielnie, postawiłbym na sztywną ramę z twardego drewna i ew. metalu i lżejsze półki z miękkiego drewna. Ale to oczywiście takie rozważania przed śniadaniem...

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła