pl | en

Szanowny Panie Wojtku!

Od kilku dobrych miesięcy śledzę stronę magazynu HF z myślą o wyborze dobrego zestawu stereo pod moje potrzeby. Przejrzałem kilka cennych rad i wierzę, że z pewnością w tym przypadku będzie Pan w stanie pomóc:)

Obecnie posiadany zestaw to:
Gramofon Unitra GS 434 "Bernard"
Wzmacniacz Pioneer A-339 (na wykończeniu)
Głośniki Tonsil Maestro 130 W

Docelowo chciałbym wymienić cały zestaw, zaczynając od wzmacniacza przez głośniki i kończąc na gramofonie. Na pierwsze zakupy chciałbym przeznaczyć do 3000 zł. 

Muzyka, której głównie słucham to jazz: Miles Davis, John Coltrane, Duke Ellington. Oczywiście czasami trafiają się pomysły jak Phil Collins, ale traktuje to jako wyjątek. 

Jaki sprzęt sprawdziłby się pod te warunki? Na co zwracać uwagę? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.

pozdrawiam
Jakub

Panie Jakubie!

Mając 3000 zł można złożyć bardzo fajny, przyjemnie grający system na lata. Ale zakładam, że na kable wyda pan coś ponad to, naprawdę warto – od interkonektów, do sieciówek i listwy zasilającej.
Zaczynamy od wzmacniacza. Myślę, że warto się najpierw przyjrzeć Cambridge Audio Topaz AM10. Gramofon – Pro-Ject Genie 1.3, z wkładką Ortofon RED i do tego jakieś kolumny Pylona, mogą być z tego wszystkiego najtańsze. Warto by gdzieś tych rzeczy posłuchać, nawet osobno. Ale myślę, że z CA będzie pan zadowolony, a potem może już z nim (wówczas swoim) chodzić na odsłuchy kolejnych elementów.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła