pl | en

Witam Panie Wojciechu!

Od razu powiem ,że nie wiem od czego zacząć. Czytając „High Fidelity.pl”, w zakładce listy/porady, często napotykam, na takie pytania w stylu: prośba o poradę, jaki pierwszy, dobry zestaw stereo dla początkującego, jakie kable, jaki wzmacniacz? itd., itd. A teraz pytanie ode mnie, jak Pan to wszystko znosi?

Jeśli jakoś daje Pan radę, to i ja dorzucę parę pytań. Wiec może od razu przejdę do rzeczy. Szukam kolumn do mojego zestawu. Aktualnie zestaw składa się z: Cambrigde Audio SM6, Rega Brio oraz kolumny Castle Knight 2,okablowanie Supry .Głownie gram z plików.

I teraz w czym rzecz: z kolumn Castle jestem zadowolony, ale myślę że w tym zestawie są najsłabszym elementem (nie znaczy że są złe). Dlatego chciałbym mieć coś podobnego, czyli ciepło grające paczki, ale o klasę wyżej. Przede wszystkim zależy mi na wokalach i średnicy (tej niższej), z większym wypełnieniem i powietrzem w dźwięku. Nie pisze o budżecie dlatego, że to ma być, coś o klasę wyżej .Ile będzie kosztować, to inna sprawa, po prostu ma to grać lepiej, dużo lepiej (pokój 17 m). Muzyka, której słucham to okolice jazzu, spokojniejszych odmian rocka, wokalna, akustyczna i od czasu do czasu coś szybszego i mocniejszego. I właśnie z tym jest problem. Castle jakby nie nadążają za muzyką i trochę brakuje im dynamiki (może źle słyszę?). Ale przy mniejszych składach muzycznych jest super! No to chyba tyle....

Teraz pozdrawiam i proszę o parę propozycji,
Jerzy

Panie Jurku!

Prawdę mówiąc, to bardzo fajny system, sam bym taki polecał. Ale oczywiście ukierunkowany w konkretny sposób – rzeczywiście dynamika nie jest jego najmocniejszą stroną. Nie wiem, czy chce pan mieć kolumny podstawkowe, czy podłogowe. Jeśli podstawkowe, to koniecznie trzeba posłuchać Sonus fabera Minima Vintage. Warto by było jednak rzucić uchem na coś z Dynaudio, z serii Excite, albo nowego Focusa. Myślę, że poszłoby to w kierunku lepszej dynamiki i bardziej otwartego dźwięku. Jeśli podłogowe, to też Dynaudio, Excite, albo Spendory A3. Proszę dać im szansę… Ale najpierw zrobiłbym coś innego proszę zmienić kable na Chordy, otworzy to górę i poprawi dynamikę, a nie zmieni specjalnie barwy.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła