pl | en

CO PO MARANTZU?

Witam Panie Wojciechu!

Kolejny raz zwracam się do Pana z prośbą o poradę, tym razem wynikającą nie z chęci zmian, ale niestety chyba z ich potrzeby.
Do tej pory mój zestaw składał się z: odtwarzacz Marantz CD6002, wzmacniacz PM4001OSE, kolumny Mordaunt-Short 904, wzmacniacz słuchawkowy Heed Amp oraz słuchawek AKG702.
Niestety mój odtwarzacz chyba zakończy swój żywot i będą potrzebował nowego. Jeżeli to faktycznie nastąpi to zastanawiam się nad zakupem nowego CD oraz wymianą wzmacniacza. Zestaw słuchawkowy chciałbym, aby pozostał ponieważ spełnia moje oczekiwania. Myślę, że również obecne kolumny pozostaną ponieważ i tak 95% czasu muzyka jest słuchana poprzez słuchawki.
Czy mógłbym liczyć na poradę w jakiem kierunku powinienem się poruszać, które "zestawy" wzmacniacz i CD są warte uwagi u budżecie ok 6-8 tys. za całość. Muzyka to głównie rock ze wskazaniem na cięższe brzmienie.

Z góry dziękuję za pomoc
RafałWitam!

Myślę, ze w grę wchodzą dwa systemy (z tych, które dobrze znam): Music Hall i Cambridge Audio, z nastawieniem na to pierwsze. Gdyby dysponował pan nieco większą gotówką, to lepszym rozwiązaniem byłby nowy wzmacniacz Oblisk Si Heed Audio z kartą przetwornika cyfrowo-analogowego, do którego można dodać tymczasowo dowolny napęd, nawet Marantza. A potem dokupić napęd Heeda, albo taniej, a też super) odtwarzacz CD (tutaj tylko w roli napędu) firmy Pro-Ject. To by była najlepsza ścieżka. ale jeśli nie, to chyba najlepiej poradziłby sobie Music Hall. Proszę pamiętać o dobrej podstawie dla urządzeń i o zasilaniu!

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła