pl | en

Audio Research PH6 - nowy przedwzmacniacz gramofonowy

Ciężko uwierzyć, że PH5 pojawił się na rynku już tak dawno, w lipcu 2004 roku. Sprzedawał się znakomicie aż do teraz, co jest świadectwem zarówno jego bardzo dobrego brzmienia jaki solidnej konstrukcji. Wraz ze wszystkimi unowocześnieniami które wprowadzono do produktów Audio Research na przestrzeni tych sześciu lat, było jasne że nadszedł wreszcie czas by udoskonalić najbardziej przystępny cenowo przedwzmacniacz gramofonowy, jakim był PH5.

Zewnętrznie, PH6 charakteryzuje się tymi samymi zmianami kosmetycznymi co inne ostatnie produkty ARC, wyposażony jest standardowo w srebrne uchwyty frontowe i małe aluminiowe przyciski pod wyświetlaczem. Pozostała cześć obudowy oraz płyta górna wykonane są w kolorze czarnym.  Istnieje również czarna wersja kolorystyczna PH6.

Układ funkcji sterujących i funkcjonalność PH6 jest identyczna jak poprzednika: na ściance przedniej umieszczono przyciski Power (zasilanie), Mute (wyciszenie), Mono, oraz Loading (obciążenie). Wybór obciążenia wkładki dostępny jest zakresu 47 kΩ, 1000, 500, 200 i 100 Ω. Wszystkie funkcje zdublowano na pilocie zdalnego sterowania. Panel tylny zawiera w sobie parę wejść i wyjść sygnałowych typu single-ended (RCA), zacisk uziemienia oraz gniazdo zasilające IEC 15A.

PH6 jest urządzeniem hybrydowym (tak samo jak PH5), wyposażonym w układ wejściowy oparty o tranzystory JFET o wysokim wzmocnieniu, stała stabilizację prądu oraz brak globalnego sprzężenia zwrotnego. Podczas gdy PH5 wykorzystywał cztery lampy 6922, PH6 wyposażono w dwie podwójne triody 6H30. Zamiast dokonywać wymiany lamp co ok. 2000 godzin, użytkownik PH6 może liczyć na co najmniej 4000 godzin pracy urządzenia na jednym komplecie lamp. Pasmo przenoszenia wynosi od <0,5 Hz aż do 400 kHz. Całkowite wzmocnienie wzrosło (o 0,5 dB) do 58 dB, odpowiedź stopnia korekcji krzywej RIAA jest nieco lepsza a całkowity poziom szumów jest nawet jeszcze niższy niż w PH5. Nowy jest również transformator zasilający typu R-Core i jest on produkowany na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie ma możliwości wykonania unowocześnienia modelu PH5 do PH6.

Cena: 12 400 zł

Źródło: audiofast