pl | en

Lejonklou - przedwzmacniacze gramofonowe dla zaawansowanych

Fredrik Lejonklou jest szwedzkim konstruktorem audio. Jego ambicją było stworzenie świetnie brzmiącego systemu analogowego, do czego brakowało mu świetnego przedwzmacniacza gramofonowego. Najlepsze konstrukcje miały podstawową wadę – były dedykowane do wkładek MC. Fredrik zaś uważa, że wkładki z ruchomym magnesem są niedoceniane, głównie przez słabą jakość przedwzmacniaczy gramofonowych.

Przedwzmacniacze dla wkładek z ruchomym magnesem są traktowane przez większość konstruktorów jako coś gorszego. Zarówno schematy oraz jakość użytych komponentów pozostawia wiele do życzenia. Postanowił to zmienić – zbudować najlepszy przedwzmacniacz MM, który będzie dopracowany pod każdym względem. Ma rację twierdząc, że dobra wkładka MM zabrzmi o niebo lepiej, zamontowana do wysokiej klasy gramofonu i na dobrym ramieniu, niż nawet najlepsza wkładka MC zamontowana w tanim gramofonie. Nie mówiąc już o łatwej i szybkiej zmianie igły, co sprawia że MM są wyborem wielu melomanów słuchających dużo muzyki z czarnych płyt.

Jego produkty wyróżniają się wyjątkową muzykalnością oraz tworzą świetną synergię z produktami Linna. Warto podkreślić, że podczas procesu konstrukcji oraz strojenia wykorzystywana jest metoda tune-dem. Można tylko dodać, że Fredrik słucha na co dzień muzyki z systemu Linna, gdzie źródłem analogowym jest gramofon Sondek LP12 z wkładką Linn Adikt. Oczywiście MM.

W ofercie Lejonklou znajdują się dwa przystępne cenowo przedwzmacniacze dedykowane wkładkom MM. Kinki kosztuje 2 100 zł, zaś referencyjny Slipsik 3800 zł. Produkty objęte są 3-letnią gwarancją.

Lejonklou Kinki
Wymiary - 10 x 6 x 18 cm (S/W/D)
Zużycie prądu - ok. 5 watów
Waga - 950 g
Dostępne wersje: srebrna
Zasilanie - 230V/50 Hz

Impedancja wejściowa - 47 kΩ
Pojemność wejściowa - 80 pF
Wzmocnienie przy 1 kHz - 40 dB
Impedancja wyjściowa - 300 Ω
Zalecane obciążenie wyjścia - > 3 kΩ

Lejonklou Slipsik
Wymiary - 10 x 6 x 18 cm (S/W/D)
Zużycie prądu - ok. 5 watów
Waga - 950 g
Dostępne wersje: biała, czarna, srebrna
Zasilanie - 230V/50 Hz

Impedancja wejściowa - 47 kΩ
Pojemność wejściowa - 68 pF
Wzmocnienie przy 1 kHz - 41 dB
Impedancja wyjściowa - 300 Ω
Zalecane obciążenie wyjścia - > 3 kΩ

Przedwzmacniacze Lejonklou są ciekawą propozycją dla osób, które szukają przedwzmacniacza MM lepszego niż zintegrowany moduł we wzmacniaczach Linn Majik I lub Linn Majik DS-I. Są zatem pośrednim etapem na drodze do dzielonego i znacznie droższego przedwzmacniacza MM/MC Linn Uphorik.

Źródło: Linn Polska